Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

20 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

Chwile grozy przeżyli dziś mieszkańcy ulicy Powstańców w Chorzowie. Około godz. 10 rano poczuli zapach gazu.

Okazało się, że pochodził on z zaparkowanego na tej ulicy fiata palio, a ściślej ? z jego zbiornika. Zaniepokojeni chorzowianie niezwłocznie zawiadomili służby ratunkowe.

Na miejsce udały się cztery zastępy chorzowskiej straży pożarnej oraz tamtejsza policja. Trzeba było ewakuować pięć osób znajdujących się w bezpośredniej strefie zagrożenia a cała część ulicy Powstańców została zamknięta.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

Policja kierowała samochody na sąsiednie ulice. Tramwaje jednak musiały poczekać.

Jak się okazało, zbiornik gazu w samochodzie rozszczelnił się. Co gorsze ? był pełen. Właściciel auta dziś je zatankował.

Przez ponad dwie godziny strażacy robili wszystko, by nie doszło do ewentualnego wybuchu. Zbiornik samochodu został opróżniony, zalany wodą i wymontowany, a samochód trafił na parking.

Ok 12.20 ruch został wznowiony.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

 

 

 

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

 

 

 

Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

 

 

 

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.