Dziś będzie można zwiedzić nowy podziemny zbiornik przeciwpowodziowy w Katowicach. Powstał z myślą o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Dziś będzie można zwiedzić nowy podziemny zbiornik przeciwpowodziowy w Katowicach. Powstał z myślą o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

10 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.

Ma 51 metrów długości, 25 metrów szerokości, 1540 metrów sześciennych pojemności. To podziemny zbiornik retencyjny wybudowany przy ulicy Tyskiej w Katowicach.

Zbiornik powstał z myślą o przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym z negatywnymi skutkami zmian klimatu. Umożliwi np. retencję wód deszczowych.

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

Zbiornik będzie można podziwiać podczas zorganizowanego dzisiaj pikniku. W programie warsztaty ekologiczne, występy lokalnych artystów (Max Bravura, Zośka i zespół Galaxy) oraz wiele innych atrakcji.

Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Piotrowicach to część większego projektu. Trzeba tu wspomnieć, że jego koszt to 64 miliony złotych, z czego ponad 32 dała nam Unia Europejska.

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

W sumie, w różnych dzielnicach Katowic, wybudowanych zostanie 11 podziemnych zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności prawie 6,5 tys. m3. Powstanie także sieć kanalizacji deszczowej o łącznej długości ponad 7 km.

Początek pikniku o godz. 15.30. Zakończenie o godz. 19. Program pikniku: KLIKNIJ

Źródło: BP UM Katowice.

Chuligański wybryk zagrażał zdrowiu i mieniu ludzi. Wśród poszkodowanych jedna poważnie ranna osoba. Trafiła do szpitala.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Jechali autostradą. Nagle poczuła gwałtowne skurcze. Właśnie zaczął się poród.

 

 

 

Stadion Śląski zmienia nazwę.
9 maja 2019 Wyłącz

Stadion Śląski zmienia nazwę.

 

 

 

To będzie niezwykły las. Składać się ma wyłącznie z drzew zasadzonych na pamiątkę urodzin małych katowiczan.

 

 

 

Łoś uderzył w dwa samochody, ale ta poranna historia znalazła szczęśliwe zakończenie. Relacja, zdjęcia i film z prawdziwym happy endem.

 

 

 

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.