Długa lista niespodzianek dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niestety nie zawsze miłych.

Długa lista niespodzianek dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niestety nie zawsze miłych.

22 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

Zaczynamy od linii tyskich (w tym tych, przebiegających przez Katowice czy Mikołów), gdyż tu utrudnienia nastąpią już jutro. I dotyczą ponad 20 tras autobusowych i pięciu trolejbusowych.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przestrzega, że jutro w godzinach wieczornych nastąpi dezorganizacja komunikacji miejskiej. A to w związku z organizowaną w Tychach imprezą Nightskating Tychy.

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

Rolkarze wyruszą na trasę wytyczoną tyskimi ulicami około godz. 20. Zakończenie imprezy planowane jest około 22.30.

Ponieważ ulice będą na czas przejazdu rolkarzy zamykane, więc wpłynie to na opóźnienia autobusów i trolejbusów. Chodzi m.in. o pojazdy linii 1,4 czy 36.

Pełna lista linii i trasa przejazdu rolkarzy:KLIKNIJ

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

W piątek kolejne problemy. Tym razem chodzi linie przebiegające przez Katowice: 72, 108, 109, 292, 695, 920, 930.

Przyczyną są Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka na Nikiszowcu. W tym dniu zamknięte dla samochodów i autobusów zostaną ul. Krawczyka i pl. Wyzwolenia. Wspomniane autobusy pojadą objazdem – ul. Nałkowskiej.

Tymczasowe przystanki: w kierunku Giszowca przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku); w kierunku Szopienic przy placu Wyzwolenia (w rejonie skweru Zillmannów).

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

A od 26 maja nowa organizacja ruchu dla linii autobusów 672, 672N i 674. To w związku z przebudową węzła drogowego na Giszowcu (o czym na bieżąco informujemy).

Dla autobusów z tymi numerami wprowadzono nowe rozkłady jazdy. A także nowe trasy.

672 i 672N: w kierunku Giszowca, Murcek, Mysłowic od przystanku ?Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy? pojadą Górnośląską, przejazdem przez węzeł Murckowska w kierunku Sosnowca, Murckowską, Gospodarczą, Trzech Stawów, Murckowską i powrót w stronę Giszowca. Do centrum Katowic trasa przejazdu bez zmian.

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

674: od przystanku ?Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy? pojadą: Górnośląską, przejazdem przez węzeł Murckowska w kierunku Sosnowca, Murckowską, Gospodarczą, Górniczego Dorobku, Szopienicką, Mysłowicką, Kosmiczną, Górniczego Stanu, Przyjazną, Radosną, Batalionów Chłopskich, Mysłowicką, a dalej starą trasą. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach „zwyczajowo przyjętych w kierunku kopalni i dzielnicy Murcki (po przeciwnej stronie)”.

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.

Nowe stanowiska przystanków ?Katowice Cmentarz Komunalny? (rejon podziemnego przejścia dla pieszych) oraz dwukierunkowy przystanek ?Giszowiec Kosmiczna? (rejon skrzyżowania ul. Kosmicznej z ul. Mysłowicką).

Pasażerowie linii 672, 672N, 674 powinni przygotować się na to, że kierowcy autobusów będą mieli problem z zachowaniem punktualności.

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

 

 

 

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

 

 

 

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.

 

 

 

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.