Za wykroczenie w tym miejscu kara może sięgnąć nawet 1 tys. zł. Ale na niektórych nie ma innej rady.

Za wykroczenie w tym miejscu kara może sięgnąć nawet 1 tys. zł. Ale na niektórych nie ma innej rady.

16 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

Rusza akcja informacyjna przypominająca zasady parkowania w Strefie Kultury.

– Strefa Kultury jest naszą wizytówką. Większość kierowców szanuje to miejsce, natomiast wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy prawa, rozjeżdżają zieleń. Dlatego akcja informacyjna, którą dzisiaj rozpoczynamy, ma na celu przypomnieć kierowcom o kulturalnym zachowaniu – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W Strefie Kultury staną dodatkowe znaki na trawnikach. Na znakach drogowych pojawią się muszki nawiązujące do smokingów, które mają w sposób nietypowy zwrócić uwagę kierowców na sposób w jaki parkują w tym miejscu.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

Montaż 30 muszek i 50 tabliczek zakończy się w środę. Straż miejska rozda ulotki, z których kierowcy dowiedzą się o możliwych konsekwencjach złego parkowania.

– Kierowcy pozostawiający samochód na trawniku muszą się liczyć z mandatem do 500 zł lub grzywną nawet do 1000 zł. Za samochód na przejściu dla pieszych grozi mandat do 300 zł i 1 punkt karny, natomiast niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania się lub zakazu postoju oraz zastawianie dróg rowerowych i chodników to mandat do 100 zł i 1 punkt karny – wylicza Paweł Szeląg, komendant Straży Miejskiej w Katowicach.

Źródło i fot.: BP UM Katowice.

Skonstruowali specjalną torbę, która umożliwiała im kradzieże. Torba oszukiwała „bramki” na linii kas.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.

***

***

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.

 

 

 

NIK miażdży Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych: „To przez was tworzą się korki”.

 

 

 

W miniony piątek Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

 

 

 

 

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

 

 

 

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.