Za kilka dni administracja skarbowa zamierza nas pozytywnie zaskoczyć.

Za kilka dni administracja skarbowa zamierza nas pozytywnie zaskoczyć.

21 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Wygląda tak niewinnie. A jednak, wykorzystując nieuwagę właścicielki laptopa, skradła torbę zawierającą cenne urządzenie.

Jeśli do 30 kwietnia nie rozliczymy się z urzędem skarbowym, nic złego się nie stanie. W systemie skarbowym jest przygotowane w naszym imieniu roczne zeznanie podatkowe i zostanie ono uznane za obowiązujące.

Za pośrednictwem internetu możemy skorzystać z usługi „Twój e-PIT”. Zobaczyć wygenerowane w naszym imieniu zeznanie, zaakceptować je bądź odrzucić. Jeśli tego nie uczynimy, nic złego się nie stanie. Dla administracji skarbowej będzie to znak, że w ciemno akceptujemy wygenerowane przez system nasze rozliczenie.

Jak traktują klientów? Tajna kontrola w sklepach sieci: Komputronik, Media Markt, Mediaexpert, Neonet, RTV Euro AGD. Udawano kupujących.
Rozliczyć się z urzędem skarbowym możemy również poprzez oprogramowanie e-Deklaracje. Albo też po staremu – w wersji papierowej, na formularzu wysłanym pocztą lub osobiście złożonym w urzędzie skarbowym.

Wygenerowane automatycznie zeznanie podatkowe znaleźć będzie można na stronie podatki.gov.pl, w sekcji ?Złożone dokumenty?.

I kolejna dobra wiadomość.

Drożej dla niekatowiczan. Mieszkańcy będą płacili mniej za parkowanie od tych, którzy wjeżdżają do Katowic z innych miast. Ale to nie tablica rejestracyjna zdecyduje. I nie tylko za parkowanie goście więcej zapłacą.

Jeśli z takiego automatycznie wygenerowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że mamy niedopłatę podatku ? to do 31 maja otrzymamy informację o tym z urzędu skarbowego. Będzie wówczas 7 dni, od dnia jej doręczenia, na wpłatę kwoty niedopłaty na konto urzędu skarbowego.

Jeśli z automatycznego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę urząd prześle przelewem na konto bankowe ? jeżeli posiada numer naszego konta. Jeśli nie posiada, wówczas pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br.

Jeśli stoicie, siądźcie. Urząd statystyczny podał, ile obecnie zarabiają miliony Polaków. Też jesteście w tym gronie?

Udogodnienia dotyczą osób nieprowadzących działalności gospodarczej, zobowiązanych do wypełnienia druków PIT-37 lub PIT-38.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Polowanie na osoby przewożące pasażerów przy użyciu systemów oraz aplikacji mobilnych. Na niektórych złapanych nałożono potężne kary.

 

 

 

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

20 kwietnia 2019 Wyłącz

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

 

 

 

Na szczęście pyton i węże boa nie rozpełzły się po bloku. Jeden z lokatorów trzymał w swoim mieszkaniu zakazany zwierzyniec. Grozi mu 5 lat więzienia.

 

 

 

Zgwałcił 26 kobiet. Szczegóły są szokujące.

 

 

 

Schrony Obszaru Warownego Śląsk do zburzenia. Zamiast tych świadków historii ? centrum logistyczne.

 

 

 

Tajemnicza śmierć. Na miejsce tragedii przyleciał śmigłowiec, ale 22-latka nie udało się uratować. Świadkowie poszukiwani.