W tym szczególnym dniu przestępcy poprowadzeni za rączkę. Dać im jeszcze buziaka?

W tym szczególnym dniu przestępcy poprowadzeni za rączkę. Dać im jeszcze buziaka?

21 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Schrony Obszaru Warownego Śląsk do zburzenia. Zamiast tych świadków historii ? centrum logistyczne.

W niektórych kręgach picie zaczęło się w Wielki Piątek i trwało w Wielką Sobotę. Policja poinformowała, że podczas kontroli prowadzonych w tym ostatnim dniu, w naszym regionie zatrzymano aż 36 pijanych kierowców.

36 prawdopodobnych przestępców. Zarazem 36 potencjalnych zabójców. Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wielkim zagrożeniem na drodze jest pijak za kierownicą auta.

Ale przypomnijmy:

Tajemnicza śmierć. Na miejsce tragedii przyleciał śmigłowiec, ale 22-latka nie udało się uratować. Świadkowie poszukiwani.

Kilka dni temu w Będzinie pijany kierowca wjechał na pas zieleni, o włos rozminął się z latarnią, rozpędzoną tigrą ledwo minął samochód jadący w przeciwną stronę, po czym wylądował w rowie.

Do jednego z najbardziej tragicznych wypadków spowodowanych przez pijanego kierowcę doszło dwa lata temu w Kielcach. Terenowym bmw pijak staranował przystanek, na którym stali ludzie, zabił jedną kobietę, pięć innych osób ranił.

Wygląda tak niewinnie. A jednak, wykorzystując nieuwagę właścicielki laptopa, skradła torbę zawierającą cenne urządzenie.

Można tak wymieniać bez końca. Choćby kilkadziesiąt godzin temu w Jastrzębiu-Zdroju pijak swoim samochodem zderzył się z kilkoma innymi (na szczęście zaparkowanymi i pustymi) samochodami. Znaleziono go, gdy już spał przytulony do kierownicy wozu.

Dlatego z niemałym zdziwieniem znaleźliśmy w niedzielę wielkanocną ostrzeżenia przed kontrolami trzeźwości na stronie Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice.

Pijani kierowcy bądź ich nieodpowiedzialne towarzystwo mogło czuć się bezpiecznie, jeśli zamierzało przejechać m.in. przez Lędziny:

Jak traktują klientów? Tajna kontrola w sklepach sieci: Komputronik, Media Markt, Mediaexpert, Neonet, RTV Euro AGD. Udawano kupujących.

„Ławki Berger. Dmuchanko w obie strony”. Pod postem 6 reakcji, w tym dwa „wrr” i cztery kciuki. Kilku osobom przydało się ostrzeżenie, by jechać inną drogą?

Inne dzisiejsze ostrzeżenie:

„Dmuchanko. Zoo w kierunku Chorzowa”. Pod postem 38 reakcji, w tym 6 „wrr” a pozostałe to lajki oraz serduszka. Oraz dwa „żartobliwe” komentarze.

Michała: „Dzięki, pojadę bokiem” (27 kciuków, serduszek i heheszków). Adriana: „Pojedziemy bocznymi drogami” (24 kciuki i heheszki).

Drożej dla niekatowiczan. Mieszkańcy będą płacili mniej za parkowanie od tych, którzy wjeżdżają do Katowic z innych miast. Ale to nie tablica rejestracyjna zdecyduje. I nie tylko za parkowanie goście więcej zapłacą.

Wydaje się więc, że administracja strony działa na rzecz popularyzacji takich niebezpiecznych zachowań, jak tolerowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a może i sama jazda w stanie nietrzeźwości. Tym bardziej, że administratorzy nie przywołali „żartownisiów” do porządku. Nie mówiąc już o tym, że te szkodliwe i niebezpieczne wpisy powinni jak najszybciej usunąć.

Zamiast tego możemy tam (również w chwili pisania tego tekstu) znaleźć kolejne ostrzeżenia przed wielkanocną kontrolą trzeźwości:

Jeśli stoicie, siądźcie. Urząd statystyczny podał, ile obecnie zarabiają miliony Polaków. Też jesteście w tym gronie?

Na Wiślance (42 reakcje – same pozytywne).
Na Giszowcu (20 kciuków, serduszek i heheszków).

Pod ostrzeżeniem o kontroli trzeźwości na Giszowcu znamienny wpis:

„Wczoraj >>coś tam<< delikatnie wypiłem ze szwagrem, czuję się dobrze, trzeźwo, ale zobaczyłem, że ktoś ostrzegł przed kontrolą i prowadziła żona. Wniosek? Ostrzeżenie o kontroli zmotywowało mnie przezornie do niejechania samochodem”.

Pożar w podziemiach kopalni. Górnicy ewakuowani. W drugim zakładzie wydobywczym odłamki skalne spadły na ludzi.

Jak widać ci, którzy pili, też czytają te wpisy. I być może nie mają przy sobie żony, która nie piła.

Dlatego informowanie, że trwają kontrole trzeźwości, jest bardzo dobre i ma charakter prewencyjny. Pod warunkiem, że nie podajemy, w którym miejscu i o jakiej porze. Bo wówczas służy przestępcom.

Dlatego kolejny apel do administratorów strony. Niech co drugi wasz wpis będzie ostrzeżeniem przed tym, że na drogach regionu łapie się pijanych kierowców. A ostrzeżenia, w których ujawnia się miejsca kontroli – kasujcie. Wówczas dobrze przysłużycie się bezpieczeństwu na drogach.

Salmonella w przedświątecznej sprzedaży. Istnieje ryzyko zatrucia. Produkt wycofywany ze sklepów.

Pod jednym z ostrzeżeń na wspomnianej stronie wszczęto krótką dyskusję:

„Zaraz jadę tam sprawdzić, ile mi zostało po wczoraj” (to jeden z zarządzających stroną).

„Może ktoś już trenuje przed lanym poniedziałkiem?”

„Dzięki kolego, nie jadę tamtędy”.

Maszynista zobaczył na torach kobietę. Piesza chciała skrócić sobie drogę a teraz walczy o życie.

„Nie ostrzegaj d…i”.

Na to ktoś wcisnął przycisk „opuść grupę”.

Zarządzający stroną: „Już mu wskazałem prawidłową drogę”.

Protestujący przeciwko ostrzeganiu pijanych kierowców został wyrzucony z Grupy.

Zarządzający: „Kolega złożył śluby milczenia”.

Sprawca gigantycznego zatoru uciekł z miejsca wypadku. Poszukiwany jest przez poszkodowanych kierowców i policję. Więcej zdjęć w artykule.

Panie i panowie zarządzający stroną Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice. Kiedy zrozumiecie, że wasza postawa promuje niebezpieczne zachowania? I kiedyś może doprowadzić do ludzkiego dramatu, do tragedii, do śmierci.

Jazdę po alkoholu należy tępić a nie zachwalać i akceptować, tępiąc zarazem tych, którzy przeciwko takiej postawie protestują. Należy uświadamiać ludziom, że to nie żart. Zdrowie i życie człowieka to naprawdę nie żart.

Na zdjęciu: bmw po staranowaniu przystanku. Fot.: mat. pras. policji.

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Wspaniałe serca fryzjerek. Za darmo strzygły i czesały bezdomnych i najuboższych. By ci z godnością świętowali Wielkanoc.

 

 

 

Polowanie na osoby przewożące pasażerów przy użyciu systemów oraz aplikacji mobilnych. Na niektórych złapanych nałożono potężne kary.

 

 

 

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

 

 

 

Na szczęście pyton i węże boa nie rozpełzły się po bloku. Jeden z lokatorów trzymał w swoim mieszkaniu zakazany zwierzyniec. Grozi mu 5 lat więzienia.

 

 

 

Zgwałcił 26 kobiet. Szczegóły są szokujące.