TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

14 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

 

Kilka dni temu pisaliśmy o ostrzeżeniu, jakie wydało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Katowiach. TOZ ostrzegał, że ktoś rozrzuca trutkę, mającą zabijać psy. Kilka zwierząt jest już w ciężkim stanie. TOZ podał, na których ulicach dochodziło do tych barbarzyńskich aktów: artykuł z podanymi nazwami ulic

Następnie do tej listy TOZ dorzucił kolejną ulicę. Trutka mająca zabijać psy pojawiła się również w pobliżu ul. Nowowiejskiego, gdzie znajduje się Dog Park.

 

O sprawie informowaliśmy nie tylko my. Podobne artykuły ukazały się w prasie drukowanej i na innych portalach internetowych.

Jak nas poinformowała czytelniczka, pod jednym z artykułów znalazł się wpis pochwalający bestialskie czyny i to w najgorszej ich formie. Autor artykułu (podobnie jak TVP) informował, że zwierzęta, z którymi właściciele odwiedzają wspomniany Dog Park, nie tylko mordowane są za pomocą trutki, lecz być może nawet w bardziej okrutny sposób.

 

Ktoś miał tam rozrzucać kiełbasę nafaszerowaną gwoźdźmi. Komentarz pod artykułem brzmiał następująco:

„Dobrze robi. Będzie mniej kundli”.

Autor komentarza nie poprzestał na tym. Gdy inne osoby zareagowały na ten wpis, odpowiedział:

„Wystarczy zakładać psu kaganiec i po problemie. Wszystkie psy powinny mieć zakładany kaganiec, niezależnie czy mały, duży, łagodny, słodziutki itp. A tak to niech s… gwoździami”.

 

Tu przypomnijmy, że takie postępowanie jest przestępstwem, za które można trafić nawet do więzienia. Wpisy powyższe stanowią nawoływanie do popełnienia czynu zabronionego i jako takie również stanowią przestępstwo.

I wbrew temu, co twierdzi zwolennik zabijania psów, w polskim prawie nie ma żadnego przepisu, który nakazuje zakładanie psu na spacerze kaganiec a nawet prowadzenie go na smyczy. Przepisy mówią co innego.

 

Art. 77. Kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

 

Rzecz jasna, pies powinien być wyprowadzany na smyczy, m.in. dla bezpieczeństwa również samego zwierzaka. By ochronić go przed zwyrodnialcami, którzy chcieliby mu zrobić krzywdę.

TOZ w Katowicach apeluje: „Jeżeli widzicie coś niepokojącego prosimy o kontakt pod numerem 784-619-716”.

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Fot. Pixabay.

***