Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

16 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Skonstruowali specjalną torbę, która umożliwiała im kradzieże. Torba oszukiwała „bramki” na linii kas.

Mają być wielkie zyski. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta podejrzewa wielkie kanciarstwo. Wydał ostrzeżenie konsumenckie.

Ostrzeżenie dotyczy oferowanej szeroko kryptowaluty DasCoin. Ten wirtualny pieniądz rozprowadzany jest przez firmę CL Singapore. Przedsiębiorca buduje również swoją sieć sprzedaży, którą nazwał NetLeaders.

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.

Spółka oferuje licencje które kosztują od 100 euro do 25 tys. euro w zależności od ich rodzaju. Licencjobiorca, za dokonaną wpłatę, otrzymuje określoną wartość cykli, za które może kupić usługi CL lub walutę DasCoin. Jednak naprawdę CL Singapore oferuje jedynie obietnice, bowiem większość produktów dostępnych w ramach licencji nie istnieje.

UOKiK podejrzewa, że system promowany przez CL Singapore może być piramidą. Dlaczego? Dlatego, że firma zachęca do kupowania pakietów licencji i obiecuje zyski przede wszystkim w zamian za to, że ktoś namówi inne osoby do wpłaty pieniędzy. W ten sposób finansują oni piramidę, dostając obietnice bez pokrycia.

Ewakuacja centrum handlowego w Katowicach. Ale bez paniki.

Celem singapurskiej firmy CL, który umożliwia jej istnienie jest lawinowy wzrost liczby nowych członków. Oznacza to napływ gotówki do pomysłodawców i głównych „naganiaczy”. Prędzej czy później taki duży wzrost użytkowników się kończy i system przestaje działać. Konsumenci zostają z pustym kontem i wielkimi obietnicami – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

W tej sprawie prokuratura prowadzi śledztwo. Tymczasem UOKiK zaleca szczególną ostrożność przy inwestowaniu w kryptowaluty.

Z czteromiesięcznego maleństwa zrobili worek treningowy. A mówili o sobie… rodzice.

Kryptowaluty są bardzo popularne. Tę popularność wykorzystują też firmy do tworzenia oszustw, np. piramid. Pomysłodawcy nieuczciwych systemów uwiarygadniają je tak, by tworzyły wrażenie legalnego, poważnego biznesu, np. współpracują z celebrytami, organizują z rozmachem i nagłaśniają konferencje w atrakcyjnych miejscach za granicą, sponsorują różne wydarzenia. To sprawia, że przyciągają wiele osób, które chcą szybko i dużo zarobić. A to nie jest możliwe – tłumaczy prezes Niechaciał.

To kolejne ostrzeżenie UOKiK. Urząd przestrzegał już konsumentów przed systemami, które mogą być piramidą: BCU Trading w Dubaju (FutureNet i FutureAdPro), One Life Network w Belize.

Fot. Pixabay.

Kto wie, o jaką ilość gotówki chodzi, ten ją otrzyma. Pieniądze czekają.

***

150 osób ewakuowanych ze względu na ryzyko wybuchu gazu w Katowicach.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

NIK miażdży Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych: „To przez was tworzą się korki”.

 

 

 

W miniony piątek Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

 

 

 

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

 

 

 

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.

 

 

 

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

 

 

 

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.