To będzie drogowa rewolucja, ale na razie szykujmy motolotnie. Rusza największa inwestycja drogowa w Katowicach od czasu budowy tunelu pod katowickim rondem. Zmiany w organizacji ruchu – mapki i objazdy!

To będzie drogowa rewolucja, ale na razie szykujmy motolotnie. Rusza największa inwestycja drogowa w Katowicach od czasu budowy tunelu pod katowickim rondem. Zmiany w organizacji ruchu – mapki i objazdy!

5 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Tak wielkiej inwestycji drogowej w Katowicach nie było w ciągu ostatnich 13 lat. Wielkie zmiany czekają kierowców i pasażerów komunikacji publicznej. Niestety – też wielkie utrudnienia.

Znana i popularna herbata z sieci marketów niebezpieczna dla zdrowia. Wykryto w niej duże stężenie toksyny.

Na duże zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się zarówno katowiczanie, jak i mieszkańcy metropolii, którzy dojeżdżają do Katowic do pracy. Według planów, po Świętach Wielkanocnych, na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego – skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach.

Katowice przygotowują się do strajku nauczycieli. Podano szczegóły.

Zwężona zostanie ul. Pszczyńska (DK86) na wysokości Giszowca – do jednego pasa w każdym kierunku – zarówno w stronę Sosnowca, jak i w stronę Tychów.

I choć utrzymane zostaną obecne połączenia ulic Kolistą i 73 Pułku Piechoty z ul. Pszczyńską, jednak ze względu na spodziewane spiętrzenie ruchu w tym obszarze, spodziewane są tam zatory.

Samochód najechał na pieszą, gdy przechodziła po pasach. Kobieta zmarła. Poszukiwani są świadkowie wypadku.

Przypomnijmy, że średnio tę drogę pokonuje codziennie aż 58,5 tysiąca pojazdów.

Drugą zmianą będzie zamknięcie możliwości zjazdu z autostrady A4 (od strony Gliwic) w kierunku Tychów. Tę trasę pokonuje codziennie średnio ponad 10 tysięcy kierowców.

Zabił dwie dziewczynki na pasach. Wyrok: ma nie iść do więzienia.

Wprowadzanie opisywanych zmian jest konieczne, by wykonać pierwszy etap inwestycji, polegający m.in. na wykonaniu nowych odcinków ul. Pszczyńskiej łącznie z budową wiaduktów drogowych nad linią kolejową i ulicą Kolistą oraz bezkolizyjnych, bezpośrednich zjazdów i wjazdów z ul. Pszczyńskiej na ul. 73 Pułku Piechoty.

Sercem jest z nimi. Jednak, gdy jej koleżanki i koledzy szykują się do strajku, ona przeżywa swój osobisty dramat. Pani Katarzyna jeszcze niedawno pracowała jako nauczycielka w jednej z katowickich szkół.

Piesi zyskają nowe połączenia ul. Kolistej pod wiaduktem w ciągu ul. Pszczyńskiej oraz przejścia podziemne i połączenia pomiędzy przystankami autobusowymi. Rowerzyści natomiast zyskają ścieżkę rowerową po zachodniej stronie ul. Pszczyńskiej oraz ciągi pieszo-rowerowe poprzeczne do ul. Pszczyńskiej.

Na zmiany muszą się także przygotować pasażerowie autobusów linii 672 i 674. Zmienią się zarówno ich trasy, jak i rozkłady jazdy.

Brakuje kierowców i motorniczych. Z tego powodu odwołano dziś kursy autobusów obsługujących niektóre linie komunikacji publicznej.

Autobus linii 674 z CH 3 Stawy będzie kierował się objazdem: Murckowską, Gospodarczą, następnie Szopienicką do Giszowca. Autobus 672 pojedzie z CH 3 Stawy ul. Murckowską, a następnie nawróci na węźle Murckowskiej i Porcelanowej w kierunku ul. Pszczyńskiej i Murcek.

16 mln. Polaków ma otrzymać średnio po 10 tys. zł. Decyzja jeszcze w tym miesiącu.

Sugerowane objazdy w Katowicach (poniżej 1 wizualizacja i 2 mapki): kliknij tutaj – mapki i ich opis