Straszliwy wypadek w Katowicach. Przerażający. Kierowca musiał zginąć.

Straszliwy wypadek w Katowicach. Przerażający. Kierowca musiał zginąć.

22 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

 

Do tragicznego wypadku doszło dziś we wczesnych godzinach porannych na katowickim odcinku autostrady A4.

Kierowca osobowego SUV-a Peugeot 5008 z impetem wbił się w przęsło wiaduktu, w okolicy węzła Mikołowska, ponosząc śmierć na miejscu. Teraz policja sprawdza, co mogło być przyczyną wypadku.

Niestety, śledztwo jest utrudnione. To dlatego, że względu na bardzo wczesną porę nie było żadnych świadków, którzy mogliby zdać relację. Wypadek miał miejsce ok. 4.00 rano.

 

Dopiero sekcja zwłok wykaże, czy mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Być może inne przyczyny, na przykład zdrowotne, wpłynęły na obniżenie jego koncentracji.

Z przerażeniem musimy na koniec dodać, że nasze apele do zarządzających stroną Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice nie odnoszą skutku. Odbywa się tam ostrzeganie pijanych kierowców przed kontrolami prędkości. Proceder ten ma tam miejsce mimo kolejnych apeli o jego zaprzestanie.

 

Od piątku setki funkcjonariuszy drogówki, patrolują najważniejsze drogi w kraju w ramach akcji Wielkanoc, aby nasze drogi były bezpieczniejsze. Tym razem się nie udało. Niestety, zarządzający wspomnianą stroną nie ułatwiają policjantom zadania. Kiedy wreszcie zrozumieją, co czynią?

Kolejny raz! Dzisiaj (lany poniedziałek, 22 kwietnia), godz 8.46 na wspomnianej stronie: „Dmuchanie na DK86 w kierunku Katowic na skrzyżowaniu z Giszowcem. Piłeś nie jedź”. Dodajmy: Nie uprzedzaj tych, którzy mimo wszystko po alkoholu zasiądą za kierownicą auta, gdzie mogą zostać zatrzymani do kontroli trzeźwości.

 

Przerażające. Naprawdę.

Aktualizacja. Po ukazaniu się artykułu, na Facebooku pojawił się komentarz jednego z zarządzających grupą:

Michał Misza: „Cała zabawa zaczęła się od tego, że dostał zakaz używania informacji ze strony IDŚiO teraz to już tylko nędzna gra… I z każdym takim artykułem przybywa użytkowników na grupie”.

Nasza odpowiedź:

 

„To jest nieprawda. Wcześniej ukazał się tekst o tym, że w grupie nawoływano do rozjechania staruszka, który we Wszystkich Świętych przechodził w niedozwolonym miejscu przez drogę.

Wraz z artykułem o tym wpisie Katowice Dziś poinformowały administratorów grupy, że coś takiego ma miejsce, wraz z dalszym hejtem wobec osób w podeszłym wieku. Zamiast zareagować i agresywne komentarze usunąć bądź napisać, że tak się nie godzi administratorzy grupy uznali, że Katowice Dziś pisząc o tym popełniły niewybaczalny grzech.

Następnie był post dotyczący człowieka, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu. I tu też było naśmiewanie się z desperata. Michał Misza, macie krótką pamięć i brakuje wam umiejętności refleksji”.

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***