Sprawca gigantycznego zatoru uciekł z miejsca wypadku. Poszukiwany jest przez poszkodowanych kierowców i policję. Więcej zdjęć w artykule.

Sprawca gigantycznego zatoru uciekł z miejsca wypadku. Poszukiwany jest przez poszkodowanych kierowców i policję. Więcej zdjęć w artykule.

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło dzisiaj rano na zabrzańskim odcinku DTŚ. W ich wyniku jedna z kierujących doznała urazu nogi, a uszkodzeniu uległy trzy samochody.

Świadkowie proszeni są o kontakt z zabrzańską policją, gdyż sprawca pierwszej kolizji – kierujący czerwonym fiatem seicento – odjechał z miejsca zdarzenia.

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po 7 na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic, tuż za wjazdem na Sośnicę. 41-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc środkowym pasem w kierunku Katowic, by uniknąć zderzenia z czerwonym fiatem seicento, musiała gwałtownie skręcić w stronę lewego pasa.

Gwałtowny manewr doprowadził do zderzenia z audi. Tymczasem osoba kierująca czerwonym fiatem, który chwilę przed wypadkiem włączał się do ruchu, pojechał dalej.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

Kierująca fordem i 26-letni kierujący audi prawidłowo oznaczyli miejsce wypadku drogowego i wezwali służby. Mimo to kilka minut później na samochód audi najechała 25-letnia kierująca fordem fiestą. Dopiero to spowodowało całkowite zablokowanie Drogowej Trasy Średnicowej.

Kobieta z fiesty za spowodowanie kolizji z audi została ukarana mandatem karnym. Policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum Zabrza. Obecnie ruch odbywa się płynnie.

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.

Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia i osoba, która siedziała za kierownicą czerwonego fiata seicento. W tej sprawie należy dzwonić na numer telefonu zabrzańskiej komendy: 32 277 92 00.

Źródło i zdjęcia z miejsca wypadku: Policja Zabrze.

Ewakuacja centrum handlowego w Katowicach. Ale bez paniki.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

***

Za wykroczenie w tym miejscu kara może sięgnąć nawet 1 tys. zł. Ale na niektórych nie ma innej rady.

 

 

 

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

 

 

 

Połamane żebra, urazy ręki, twarzy i głowy. To obrażenia, jakie lekarz z katowickiego szpitala ustalił u czteromiesięcznego niemowlaka.

 

 

 

Rozpędzona tigra pędzi pasem zieleni, o włos mija latarnię oraz jadący w przeciwną stronę samochód. Mrożące krew w żyłach nagranie.

 

 

 

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.