Rozlano substancję ropopochodną na wodach jednego z najpiękniejszych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych aglomeracji katowickiej. Zatruty został akwen oraz kilkaset metrów linii brzegowej.

Rozlano substancję ropopochodną na wodach jednego z najpiękniejszych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych aglomeracji katowickiej. Zatruty został akwen oraz kilkaset metrów linii brzegowej.

21 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Wygląda tak niewinnie. A jednak, wykorzystując nieuwagę właścicielki laptopa, skradła torbę zawierającą cenne urządzenie.

Nieszczęście spotkało Żabie Doły – urokliwy zakątek aglomeracji katowickiej, znany większości z nas. Znajduje się on na granicy Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Jest obszarem częściowo chronionym ze względu na liczne siedliska zwierząt, a głównie ptaków wodnych.

Plamę substancji ropopochodnej na zbiorniku wodnym Żabie Doły zauważono w dniu wczorajszym. Zanieczyszczona jest linia brzegowa na długości około 200 m.

Jak traktują klientów? Tajna kontrola w sklepach sieci: Komputronik, Media Markt, Mediaexpert, Neonet, RTV Euro AGD. Udawano kupujących.

Na miejscu czynności prowadziła straż pożarna, w tym jednostka chemiczna. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Katowic pobrali próbki do badań. Większa część substancji została zebrana i zneutralizowana.

Na brzegu znaleziono dwa pojemniki, z których doszło do wycieku. Zostały zabezpieczone.

Jeśli stoicie, siądźcie. Urząd statystyczny podał, ile obecnie zarabiają miliony Polaków. Też jesteście w tym gronie?

Od wielu miesięcy służby ochrony środowiska, straż i policja donoszą o kolejnych niebezpiecznych znaleziskach. Składy niebezpiecznych substancji, odpadów groźnych dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska naturalnego, znajdowane są w kolejnych miejscach.

Taki jest efekt działania szajek, które zarabiają gigantyczne pieniądze na odbieraniu niebezpiecznych odpadów do utylizacji. Następnie je porzucają. Czy w tym przypadku było podobnie – to powinny sprawdzić właściwe służby.

Fot. Lestat (Jan Mehlich), Wikimedia.

Drożej dla niekatowiczan. Mieszkańcy będą płacili mniej za parkowanie od tych, którzy wjeżdżają do Katowic z innych miast. Ale to nie tablica rejestracyjna zdecyduje. I nie tylko za parkowanie goście więcej zapłacą.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

 

 

 

Na szczęście pyton i węże boa nie rozpełzły się po bloku. Jeden z lokatorów trzymał w swoim mieszkaniu zakazany zwierzyniec. Grozi mu 5 lat więzienia.

 

 

 

Zgwałcił 26 kobiet. Szczegóły są szokujące.

 

 

 

Schrony Obszaru Warownego Śląsk do zburzenia. Zamiast tych świadków historii ? centrum logistyczne.

 

 

 

Tajemnicza śmierć. Na miejsce tragedii przyleciał śmigłowiec, ale 22-latka nie udało się uratować. Świadkowie poszukiwani.