Przyroda ze smartfonu. Setki drzew, a następnie tysiące.

Przyroda ze smartfonu. Setki drzew, a następnie tysiące.

11 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

 

Ponad 600 drzew przybędzie w Katowicach za pośrednictwem aplikacji wCOP drzewo. Właśnie rusza kolejna tura naboru wniosków.

Aplikację ?wCOP drzewo? miasto uruchomiło w połowie września 2018 roku. Jej nazwa nawiązuje do szczytu klimatycznego ONZ, który w grudniu odbył się w Katowicach.

 

– Chcieliśmy dać mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie ich zdaniem powinny rosnąć drzewa. Przy okazji jest to forma zachęcenia do dbania o swoje otoczenie i edukacji o zaletach drzew w mieście, zwłaszcza w kontekście zmian klimatu ? mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W wybranych przez mieszkańców miejscach kilkadziesiąt drzew zostało już zasadzonych, a kolejnych kilkaset będzie. Teraz katowicki magistrat ponownie zaprasza nas do współudziału w wyborze miejsc, gdzie mają rosnąć kolejne setki drzew.

 

W aplikacji działa już funkcja „zasadź drzewo” i będzie aktywna do końca maja. Aplikacja dopuszcza tylko nasadzenia na terenach miejskich, pozostałe automatycznie odrzuca. Mailowo wysyłane jest powiadomienie o przyjęciu wniosku do weryfikacji i ? po zakończeniu tego procesu – o jego pozytywnym rozpatrzeniu.

Jeśli zgłoszenie na jakimś etapie zostanie odrzucone, urzędnik podejmujący taką decyzję wyśle maila z uzasadnieniem. W jednym zgłoszeniu można wnioskować o maksymalnie pięć drzew w danej lokalizacji. Wszystkie dodatkowe informacje, w tym dokładny opis działania aplikacji i wszystkie aktualności, można znaleźć na stronie: kliknij.

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Źródło i fot. BP UM Katowice.

***