Nauczycielski strajk stracił pierwszy impet. Co jednak nie oznacza, że w katowickich liceach odbędą się kompletne egzaminy dojrzałości.

Nauczycielski strajk stracił pierwszy impet. Co jednak nie oznacza, że w katowickich liceach odbędą się kompletne egzaminy dojrzałości.

23 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Rozlano substancję ropopochodną na wodach jednego z najpiękniejszych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych aglomeracji katowickiej. Zatruty został akwen oraz kilkaset metrów linii brzegowej.

Sytuacja katowickich maturzystów powoli się krystalizuje. Większość z nich, m. in, maturzyści II LO im. Marii Konopnickiej, została już sklasyfikowana.

Do jutra mają się zakończyć formalności w innych szkołach. W piątek wszyscy katowiccy maturzyści powinni otrzymać świadectwa.

Niestety, prawdopodobnie zakończenie roku nie będzie tak uroczyste, jak w innych latach, ponieważ wciąż trwa strajk. Nie będzie więc uroczystego wysłuchania „ostatniego dzwonka” i oklasków młodszych roczników, ani akademii w aulach i salach gimnastycznych.

Tych bestialskich czynów ludzie dopuścili się w ramach świątecznych, wielkanocnych „porządków”? Tak przypuszcza OTOZ Animals. A zwierzęta nieprawdopodobnie cierpią.

Mimo strajku, nauczyciele przedmiotów maturalnych konsultują się ze swoimi uczniami. Udzielają im ostatnich wskazówek przed egzaminami dojrzałości.

Harmonogram egzaminów maturalnych jest już rozpisany. Nieoficjalnie mówi się, że mogą nie odbyć się egzaminy ustne, albo chociaż ich część.

Fot. Wikimedia.

Aktualizacja: Nauczyciele skapitulowali 25 kwietnia. Zawiesili strajk od kolejnej soboty do września.

Wspaniałe serca fryzjerek. Za darmo strzygły i czesały bezdomnych i najuboższych. By ci z godnością świętowali Wielkanoc.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Śląski weekend w piłce nożnej. Tysiące kibiców miały co oglądać.

 

 

 

Wracamy do przerażającego wypadku, który miał miejsce dziś w Katowicach. Przypomniał o podobnej tragedii. (Drugie zdjęcie w tekście – ku przestrodze).

 

 

 

Za kilka dni administracja skarbowa zamierza nas pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 

Straszliwy wypadek w Katowicach. Przerażający. Kierowca musiał zginąć.

 

 

 

W tym szczególnym dniu przestępcy poprowadzeni za rączkę. Dać im jeszcze buziaka?