Największe w Europie śniadanie wielkanocne szykowane jest Katowicach. Bezpłatny dojazd dla mieszkańców czternastu miast (w artykule m.in. rozkłady jazdy nieodpłatnych linii specjalnych).

Największe w Europie śniadanie wielkanocne szykowane jest Katowicach. Bezpłatny dojazd dla mieszkańców czternastu miast (w artykule m.in. rozkłady jazdy nieodpłatnych linii specjalnych).

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych – będą bezpłatne linie autobusowe dla mieszkańców 14 miast. Tę informację przekazano podczas konferencji prasowej poświęconej niezwykłemu wydarzeniu.

Idea organizacji wielkanocnego śniadania dla samotnych wyrosła z organizowanych od wielu lat przez fundację Wolne Miejsce, miasta: Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Mysłowice, Wigilii dla Samotnych. Ten rok dla współpracy wszystkich stron staje się jednak przełomowy. Zamiast organizować coraz to więcej pomniejszych wydarzeń w poszczególnych miastach, postanowiono przygotować coś razem.

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

Wszystkie samotne osoby (nie tylko z miast, których lista poniżej) są jak najserdeczniej zapraszane na 21 kwietnia, na godz. 10, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W dotarciu na uroczyste śniadanie pomogą bezpłatne linie autobusowe uruchomione specjalnie na tę okoliczność. Otwarcie bram MCK już o godz. 9.

Bezpłatny dojazd obejmuje następujące miasta:

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

Będzin
Bytom
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Katowice
Mysłowice

Z czteromiesięcznego maleństwa zrobili worek treningowy. A mówili o sobie… rodzice.
Piekary Śląskie
Ruda Śląska
Siemianowice Śląskie
Sosnowiec
Świętochłowice
Wojkowice
Zabrze

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

Rozkłady linii autobusowych, które specjalnie na tę okazję zostaną uruchomione:

Linia S4 https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-s4/
Linia S5 https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-s5/
Linia S6 https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-s6/
Linia S7 https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-s7/

Na zdjęciu: wolontariusze podczas jednej z akcji zbierania produktów na potrzeby wielkiego wielkanocnego śniadania. Fot. Fundacja Wolne Miejsce.

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Za wykroczenie w tym miejscu kara może sięgnąć nawet 1 tys. zł. Ale na niektórych nie ma innej rady.

 

 

 

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

 

 

 

Połamane żebra, urazy ręki, twarzy i głowy. To obrażenia, jakie lekarz z katowickiego szpitala ustalił u czteromiesięcznego niemowlaka.

 

 

 

Rozpędzona tigra pędzi pasem zieleni, o włos mija latarnię oraz jadący w przeciwną stronę samochód. Mrożące krew w żyłach nagranie.

 

 

 

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.