Najpierw Marsz Nadziei. Następnie Droga Krzyżowa. Ulice będą zamykane.

Najpierw Marsz Nadziei. Następnie Droga Krzyżowa. Ulice będą zamykane.

12 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

 

Żółty Marsz jest częścią ogólnopolskiej akcji ?Pola Nadziei”. Celem wydarzenia jest uwrażliwienie społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, na potrzeby osób w stanie terminalnym i ich rodzin. Symbolem akcji jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei.

Marsz rozpocznie się w dzisiaj o godz. 13.30 na placu Kwiatowym na Rynku w Katowicach. Następnie jego uczestnicy przejdą od Rynku ulicą 3 Maja w stronę placu Wolności. Kolumna zawróci za skrzyżowaniem z ul. Słowackiego, po czym nastąpi powrót ul. 3 Maja na plac Kwiatowy.

 

Zakończenie wydarzenia przewiduje się ok. godz. 14.30. Na placu Kwiatowym wolontariusze Hospicjum św. Franciszka będą rozdawać żonkile.

Również dziś ulicami naszego miasta przejdą wierni biorący udział w Drodze Krzyżowej. Przemarsz nastąpi po mszy, która rozpocznie się o godz. 19.00 pod krzyżem przy kopalni Wujek.

Trasa Drogi Krzyżowej: ulice Wincentego Pola, Mikołowska (pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła), Kopernika (do pl. Karola Miarki), Jagiellońska, Sienkiewicza, Powstańców. Utrudnienia w ruchu mogą trwać do około 21.

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Źródło: BP UM Katowice. Fot. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej; mat. publ.

***