Najpierw jezdnie zwężone zostaną na jednym odcinku tej arcyważnej drogi. Następnie na kolejnym. Potem na jeszcze jednym. Pora rezygnować z auta.

Najpierw jezdnie zwężone zostaną na jednym odcinku tej arcyważnej drogi. Następnie na kolejnym. Potem na jeszcze jednym. Pora rezygnować z auta.

23 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Tych bestialskich czynów ludzie dopuścili się w ramach świątecznych, wielkanocnych „porządków”? Tak przypuszcza OTOZ Animals. A zwierzęta nieprawdopodobnie cierpią.

Zacznie się 26 kwietnia. Wówczas wprowadzone zostanie tymczasowe zawężenie szybkich pasów ruchu ul. Pszczyńskiej w Katowicach na jezdni zachodniej (w kierunku na Tychy) i wschodniej (w kierunku na Sosnowiec).

Od 26 do 30 kwietnia ruch na tej ważnej drodze tamować będzie przewiązka na wysokości ul. Kolistej. Od 6 do 8 maja – przewiązka na wysokości ul. Górniczego Stanu. Od 9 do 11 maja – przewiązka w pobliżu węzła z autostradą A4.

Wspaniałe serca fryzjerek. Za darmo strzygły i czesały bezdomnych i najuboższych. By ci z godnością świętowali Wielkanoc.

Prace są konieczne. Jak już pisaliśmy, w okolicach Giszowca powstanie nowoczesny węzeł drogowy, który ma rozładować częste w tym miejscu korki.

W połowie maja natomiast zamknięty zostanie zjazd z autostrady A4 na Tychy. Ale po przebudowie ruch tranzytowy oddzielony zostanie od ruchu wewnątrzmiejskiego – m.in. powstaną bezkolizyjne zjazdy oraz wjazdy z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) i na odwrót.

Polowanie na osoby przewożące pasażerów przy użyciu systemów oraz aplikacji mobilnych. Na niektórych złapanych nałożono potężne kary.

Jeśli to tylko możliwe, radzimy kierowcom korzystającym na co dzień z ul. Pszczyńskiej, by przesiedli się do komunikacji publicznej. Zdając sobie oczywiście sprawę z tego, że nie każdy może tak uczynić.

W oparciu o mat. pras. BP UM Katowice. Więcej o przebudowach ważnych katowickich arterii pisaliśmy w odrębnych tekstach. Przypomnijmy, że wspomniane tu prace powiązane są z przebudową skrzyżowania w pobliżu Famuru w Piotrowicach.

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Wracamy do przerażającego wypadku, który miał miejsce dziś w Katowicach. Przypomniał o podobnej tragedii. (Drugie zdjęcie w tekście – ku przestrodze).

 

 

 

Straszliwy wypadek w Katowicach. Przerażający. Kierowca musiał zginąć.

 

 

 

Za kilka dni administracja skarbowa zamierza nas pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 

W tym szczególnym dniu przestępcy poprowadzeni za rączkę. Dać im jeszcze buziaka?

 

 

 

Rozlano substancję ropopochodną na wodach jednego z najpiękniejszych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych aglomeracji katowickiej. Zatruty został akwen oraz kilkaset metrów linii brzegowej.