Nadchodzące święta droższe czy o wiele droższe niż przed rokiem? Zebraliśmy dla was informacje.

Nadchodzące święta droższe czy o wiele droższe niż przed rokiem? Zebraliśmy dla was informacje.

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

Drożeje cukier, wędliny, pieczywo i inne artykuły… Już wiadomo, że tegoroczne święta będą nas kosztowały o wiele więcej niż rok temu..

Wystarczy zrobić spacer wzdłuż półek katowickiego marketu Moje Auchan. Tego samego, który dawniej nosił nazwę Simply Market.

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

Przy półkach z wędlinami paczkowanymi ceny rosną w oczach: kiełbasa żywiecka z 2,89z ł na 3,49 zł, szynka konserwowa z 2,29 zł na 2,74. Zdrożała także polędwica sopocka – z 22,9 zł za kg na ok. 29 zł.

Nie lepiej jest w dziale nabiału. Serek „Ulubiony” jest droższy o 60 gr. Dawniej kosztował 3,39, teraz 3, 99. Nieco mniej wzrosła cena „Serka Wiejskiego” – zaledwie o 15 groszy. Za cukier – ten najzwyklejszy – trzeba zapłacić 2,29 czyli o 40 gr więcej.

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.

Drożeje także pieczywo. W Piekarniach Michalskiego za duży chleb musimy płacić 6,90 zł, podczas gdy jeszcze niedawno był on tańszy o 70 groszy .

Możemy podać tu wiele innych przykładów, jednak nie to jest naszym celem. Każdy, kto chodzi na zakupy, na pewno ma podobne spostrzeżenia.

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

Ale wzrost cen to nie jedyny powód droższych zakupów. Innym jest systematyczne wycofywanie najtańszych produktów. We wspomnianym już markecie Auchan zniknęły na przykład:
półtoralitrowa woda źródlana za 0,59 zł,
medaliony ze szpinakiem za 1,79,
kiełbasa żywiecka w opakowaniach 100 gr za 1,79.

Zniknęło wiele innych tanich
produktów w tym sklepie oraz w marketach innych sieci. Potwierdziły się zatem wstępne szacunki GUS, zakładające wzrost inflacji w ostatnich kilkudziesięciu dniach do 1,7 proc.

Oprócz żywności, w górę poszły też ceny paliw. To musi się przekładać na wszystkie inne ceny.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

 

 

 

Połamane żebra, urazy ręki, twarzy i głowy. To obrażenia, jakie lekarz z katowickiego szpitala ustalił u czteromiesięcznego niemowlaka.

 

 

 

Rozpędzona tigra pędzi pasem zieleni, o włos mija latarnię oraz jadący w przeciwną stronę samochód. Mrożące krew w żyłach nagranie.

 

 

 

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.

 

 

 

NIK miażdży Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych: „To przez was tworzą się korki”.