„My też tu jesteśmy!” Nauczycielski strajk w oczach uczniów. Ważny głos licealistki z Katowic.

„My też tu jesteśmy!” Nauczycielski strajk w oczach uczniów. Ważny głos licealistki z Katowic.

9 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

 

Poniżej przemyślenia katowickiej licealistki. Warto, by wczytali się w nie nie tylko uczniowie, lecz również ich nauczyciele. Tekst publikujemy bez skrótów.

„Proszę wszystkich o kopiowanie tej wiadomości i wklejanie na swojej osi czasu, niech dotrze to do jak najszerszego grona odbiorców.

 

Drodzy uczniowie!!! Każdy z nas wie jak bardzo ów strajk wpływa na naszą niekorzyść. Maturzyści i uczniowie ósmych klas na chwilę obecną nie mają jak przystąpić do swoich egzaminów, przy czym przez to przyszłość uczniów klas maturalnych stoi pod znakiem zapytania. Reszta uczniów nie ma możliwości poprawienia ocen, co stawia osoby zagrożone w bardzo niedogodnej sytuacji.

Mówimy stanowcze NIE strajkowi nauczycieli!!! My też tu jesteśmy!!! Przed nami jeszcze całe życie nauki, licea, technika, szkoły zawodowe, studia, na które bez przejścia roku szkolnego bądź zdania egzaminów NIE DOSTANIEMY SIĘ!!!

 

Drodzy nauczyciele, inicjatorzy strajku oraz wszyscy go wspierający, przejrzyjcie na oczy!! Niszczycie przyszłość polskiej młodzieży, wasze postępowania nie zatrzymane w odpowiednim czasie przyczynią się do kryzysu!!! Pozwólcie nam, uczniom tych wszystkich szkół, zdać rok szkolny i w normalny sposób, w normalnych warunkach kontynuować naukę!

Nie mamy dużo czasu! Koniec roku szkolnego maturzystów już pod koniec kwietnia! STOP STRAJKOWI NAUCZYCIELI!!!!!!”

 

Znamy imię i nazwisko autorki tego tekstu, wiemy także, w której szkole się uczy. Jest to jeden z katowickich ogólniaków. Uczennica prosiła o anonimowość. Zapytaliśmy ją o to, co sądzą na temat strajku nauczycieli pozostali uczniowie.

„Są osoby które do tego podchodzą luźno, co po prostu nie mają poczucia odpowiedzialności za oceny. To głównie przedstawiciele klas pierwszych i drugich. Jest też wielu innych uczniów, którzy uważają tę akcję za kompletnie bezsensowną.

 

Wielu maturzystów jest zdenerwowanych, ponieważ ich czas do zdania szkoły ogranicza się do końca kwietnia. A, jak wiadomo, część kwietnia zajmują święta, co dodatkowo utrudnia sytuację uczniów ostatnich klas szkół średnich. Zdecydowana większość uczniów – przynajmniej moich znajomych – nie chce tego strajku”.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***