Maszynista zobaczył na torach kobietę. Piesza chciała skrócić sobie drogę a teraz walczy o życie.

Maszynista zobaczył na torach kobietę. Piesza chciała skrócić sobie drogę a teraz walczy o życie.

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.

Był to pociąg Kolei Śląskich, zmierzający z Gliwic do Katowic. Jak ustalono, 60-letnia mieszkanka Świętochłowic chciała przejść przez tory. Maszynista, kiedy tylko ją zauważył próbował hamować, ale nie wystarczyło to, aby kobieta wyszła z wypadku bez szwanku.

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

Ranna odtransportowana została helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu. Nieoficjalnie mówi się, że kobieta mogła mieć problem z pamięcią.

Do wypadku doszło dziś wczesnym popołudniem. Zablokowany został jeden tor, pociągi w obu kierunkach poruszały się drugim torem. Doprowadziło to do opóźnień. Oba tory zostały otwarte dla ruchu kolejowego o godz. 14.50.

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

Jak zwracają uwagę mieszkańcy Świętochłowic, nie jest to pierwszy i zapewne nie ostatni tego rodzaju przypadek w mieście. Szlak kolejowy od początku jest niezabezpieczony i zbyt łatwo dostępny a kolejne wypadki, w tym wiele śmiertelnych, nie zniechęcają niektórych do skracania sobie drogi przez tory.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Za wykroczenie w tym miejscu kara może sięgnąć nawet 1 tys. zł. Ale na niektórych nie ma innej rady.

 

 

 

Ta firma sprzedaje tylko obietnice. Wydano ostrzeżenie konsumenckie.

 

 

 

Połamane żebra, urazy ręki, twarzy i głowy. To obrażenia, jakie lekarz z katowickiego szpitala ustalił u czteromiesięcznego niemowlaka.

 

 

 

Rozpędzona tigra pędzi pasem zieleni, o włos mija latarnię oraz jadący w przeciwną stronę samochód. Mrożące krew w żyłach nagranie.

 

 

 

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.