Ludzie ścigali pijaka, który rozpędzonym audi staranował motocyklistę. Następnie na piechotę uciekał z miejsca wypadku.

Ludzie ścigali pijaka, który rozpędzonym audi staranował motocyklistę. Następnie na piechotę uciekał z miejsca wypadku.

23 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Tych bestialskich czynów ludzie dopuścili się w ramach świątecznych, wielkanocnych „porządków”? Tak przypuszcza OTOZ Animals. A zwierzęta nieprawdopodobnie cierpią.

Za kierownicami samochodów cały oddział pijaków. Jeden z nich wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, uderzył w motocyklistę i krwawiącego pozostawił na asfalcie.

Miało być bezpieczniej, wyszło jak zawsze: 21 wypadków (na końcu opis jednego z nich), 597 kolizji i 114 nietrzeźwych kierowców – to pokłosie akcji „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc” w naszym województwie.

Wspaniałe serca fryzjerek. Za darmo strzygły i czesały bezdomnych i najuboższych. By ci z godnością świętowali Wielkanoc.

Akcja zakończyła się dziś Dziś o 6.00. Przez cztery dni 2104 policjantów drogówki, wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych i wyposażonych w najlepszy sprzęt, jakim dysponuje policja, patrolowało ulice naszego województwa sprawdzając czy ktoś nie narusza przepisów.

Na celownik brane było przede wszystkim przekroczenie dozwolonej prędkości, prowadzenie na „podwójnym gazie” i sposób przewożenia pasażerów.

Polowanie na osoby przewożące pasażerów przy użyciu systemów oraz aplikacji mobilnych. Na niektórych złapanych nałożono potężne kary.

Mówiło się także o surowych karach za te przewinienia. To jednak nie odstraszyło ani kierowców z tzw. „ciężką nogą”, ani prowadzących po alkoholu.

W czasie trwania akcji w naszym województwie policjanci odnotowali prawie 600 kolizji drogowych i zatrzymali 114 kierujących po alkoholu. Doszło także do 21 wypadków drogowych, w których 28 osób zostało rannych. A jedna – zginęła, o czym pisaliśmy wczoraj.

Czy czekolada Milka, herbata Lipton, serek Almette i Crunchipsy znikną z Polski? W tej sprawie zapadła decyzja.

Jeszcze dziś o 2.00 w Drogomyślu na DK81 (pas w stronę Katowic), dachował samochód osobowy. Obrażenia odniosły cztery osoby. Na miejscu musiało interweniować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na czas lądowania śmigłowca ratunkowego droga była nieprzejezdna w obu kierunkach – do godz. 4:30.

Wróćmy do soboty. Wtedy to na ulicach Gliwic rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. Tyle, że krew była w tym wypadku prawdziwa.

Na szczęście pyton i węże boa nie rozpełzły się po bloku. Jeden z lokatorów trzymał w swoim mieszkaniu zakazany zwierzyniec. Grozi mu 5 lat więzienia.

Przed godz. 19 kierowca audi włączył prawy kierunkowskaz kilka metrów przed skrzyżowaniem ulic Orlickiego i Wyspiańskiego w centrum Gliwic.

Nie bacząc na świecące się czerwone światło, wyminął stojące przed nim samochody, po czym wjechał na skrzyżowanie. Tam uderzył czołowo w motocyklistę.

Z samochodu wysiedli kierowca i dwaj pasażerowie. Nie zwracając uwagi na rannego, zaczęli uciekać ulicami Gliwic.

Zgwałcił 26 kobiet. Szczegóły są szokujące.

Przypadek sprawił, że świadkami wypadku byli policjant i ratownik medyczny. Zaczęli ratować motocyklistę. Następnie policjant ruszył na poszukiwanie uciekającego sprawcy wypadku.

Przechodnie wskazywali mu drogę. Policjant jednak nie mógł dognać kierowcy audi, ponieważ niedawno przeszedł operację kolana. Do pościgu włączył się strażnik więzienny.

Schrony Obszaru Warownego Śląsk do zburzenia. Zamiast tych świadków historii – centrum logistyczne.

Pościg zakończył się, gdy uciekinierowi zablokowała drogę kobieta jadąca toyotą. Jej dwóch pasażerów wyskoczyło z auta i przytrzymało zbiega.

Sprawca wypadku został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. Miał blisko 1,5 promila.

Czy do poprawy bezpieczeństwa na drogach przyczyniali się zarządzający stroną Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice? Naprawdę nie da się pojąć uporu, z jakim opowiadają się za zamieszczaniem ostrzeżeń o kontrolach trzeźwości.

Tajemnicza śmierć. Na miejsce tragedii przyleciał śmigłowiec, ale 22-latka nie udało się uratować. Świadkowie poszukiwani.

Pod tym względem dzisiejszy poranek był specyficzny. Mieliśmy za sobą trzy dni świętowania.

O godz. 6.26 na IDŚiO pojawił się wpis: „Las Murcki Kostuchna (Szarych Szeregów) – dmuchamy z blondyną”.

O godz. 6.39: „Dmuchanie w Rudzie Śląskiej Halembie na wjeździe na A4 w kierunku Katowic”.

O godz. 9.48: „Spirometria, ul. ks. Siwka. Spirometria i kontrola dokumentów”.

Wygląda tak niewinnie. A jednak, wykorzystując nieuwagę właścicielki laptopa, skradła torbę zawierającą cenne urządzenie.

Pod jednym z tych wpisów pojawił się wywód administratorki, że te ostrzeżenia służą kierowcom. Tak, służą. Tym, którzy popili i chcą uniknąć odpowiedzialności karnej. Zaprzestańcie tej groźnej i niebezpiecznej praktyki.

Na waszej stronie nigdy nie pojawił się wpis o tym, że gdzieś opuszczono rogatki. Lub, że właśnie zapaliło się czerwone na skrzyżowaniu. A to również spowalnia ruch.

Źródło zdjęcia: Policja Gliwice.

Jak traktują klientów? Tajna kontrola w sklepach sieci: Komputronik, Media Markt, Mediaexpert, Neonet, RTV Euro AGD. Udawano kupujących.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Wracamy do przerażającego wypadku, który miał miejsce dziś w Katowicach. Przypomniał o podobnej tragedii. (Drugie zdjęcie w tekście – ku przestrodze).

 

 

 

Straszliwy wypadek w Katowicach. Przerażający. Kierowca musiał zginąć.

 

 

 

W tym szczególnym dniu przestępcy poprowadzeni za rączkę. Dać im jeszcze buziaka?

 

 

 

Za kilka dni administracja skarbowa zamierza nas pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 

Rozlano substancję ropopochodną na wodach jednego z najpiękniejszych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych aglomeracji katowickiej. Zatruty został akwen oraz kilkaset metrów linii brzegowej.