Kolejny tydzień strajku. Ze stron ZNP z naszego regionu buzuje emocjami. Tymczasem dziś kolejne egzaminy – do których tylko w woj. śląskim przystąpić ma ponad 41 tys. uczniów.

Kolejny tydzień strajku. Ze stron ZNP z naszego regionu buzuje emocjami. Tymczasem dziś kolejne egzaminy – do których tylko w woj. śląskim przystąpić ma ponad 41 tys. uczniów.

15 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Ewakuacja centrum handlowego w Katowicach. Ale bez paniki.

Na stronach ZNP w naszym regionie buzuje od emocji. Zarząd Główny Okręgu Śląskiego w Katowicach zamieścił następujące oświadczenie:

„Nauczyciele uczą także w czasie strajku: demokracji, szacunku d pracy, sprawiedliwości społecznej, żelaznej konsekwencji, żelaznej konsekwencji, determinacji, komunikacji bez przemocy. Jest to ważna lekcja”.

Z czteromiesięcznego maleństwa zrobili worek treningowy. A mówili o sobie… rodzice.

ZNP Mysłowice do nauczycieli: „W trakcie strajku warto porozmawiać na temat jego dalszego przebiegu jak i dalszych działań ZNP. Oczekujemy na wasze uwagi i propozycje, prosimy o ich przesyłanie do biura jak i przekazywanie w trakcie bezpośrednich spotkań”.

A także oświadczenie Owsiaka: „Wytrwajcie, nie pękajcie. Pamiętajcie, że potencjał kraju zależy od tego, jak wykształcony jest naród. Trzymajcie się, nie wycofujcie. Jeśli odpuścicie trochę, nie wygracie”.

Kto wie, o jaką ilość gotówki chodzi, ten ją otrzyma. Pieniądze czekają.

ZNP Sosnowiec informuje: „Łódzcy nauczyciele chcą strajkować aż do skutku”. Wzywa na 17 kwietnia na godzinę 19, tych wszystkich, którzy solidaryzują się ze strajkującymi nauczycielami – na Patelnię. W chwili pisania tekstu pod postem było 78 „zainteresowanych”.

ZNP donosi o koncercie, który artyści zadedykowali nauczycielom. Koncert odbędzie się nie na Śląsku, lecz w Warszawie. Ale jest tu inna – ważniejsza informacja. Na fundusz strajkowy ZNP wpłynęły już 3 mln. zł.

150 osób ewakuowanych ze względu na ryzyko wybuchu gazu w Katowicach.

Wygląda na to, że nauczyciele nie odpuszczają. Dziś prawdopodobnie kolejna tura rozmów z rządem. Tymczasem rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty.

Dziś o godz. 9 język polski. Jutro matematyka. W środę język obcy. Jak informuje Kuratorium Oświaty w Katowicach do egzaminów przystąpić ma 41 450 uczniów z 1259 szkół.

Na zdjęciu: strajkujący nauczyciele z Mysłowic. Fot.: ZNP Mysłowice.

Kierowca tira z Katowic marzł na zagranicznym parkingu, nie mogąc wrócić do Polski. Wreszcie skończyły mu się zapasy żywności.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.

 

 

 

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

 

 

 

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

 

 

 

Skonstruowali specjalną torbę, która umożliwiała im kradzieże. Torba oszukiwała „bramki” na linii kas.

 

 

 

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.