Kilka zwierząt jest w ciężkim stanie. W różnych miejscach Katowic ktoś rozrzuca „przysmaki” mające zabijać psy.

Kilka zwierząt jest w ciężkim stanie. W różnych miejscach Katowic ktoś rozrzuca „przysmaki” mające zabijać psy.

11 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

 

 

Ostrzeżenie zamieściło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami:

„Uwaga! Dąb i Józefowiec! Okolice Jabłoniowej, Gruszowej, Morelowej, Krzyżowej, Ściegiennego i Dębowej!

Zwyrodnialec rozsypuje trutkę! Kilka psów jest w ciężkim stanie! Zwracajcie uwagę na każdą osobę, trzymajcie psy na smyczy, nie pozwalając im jeść niczego z trawy i zgłaszajcie każdą wątpliwość straży miejskiej, policji i nam”.

 

Ale niepokojące sygnały płyną również z innych części miasta. W okolicach ul. Francuskiej (os. Atal) jakiś czas temu miały być rozrzucone zatrute parówki. Ktoś miał zatruć zwierzęta domowe w Piotrowicach.

Miejmy nadzieję, że nie wszystkie te doniesienia są prawdziwe. Jedno jest pewne. Na naszych podopiecznych zawsze należy uważać. W 2016 r. jakiś zwyrodnialec rozrzucał kiełbasę nafaszerowaną gwoźdźmi na os. Tysiąclecia.

 

Na zdjęciu Majkel, jeden z podopiecznych TOZ w Katowicach (fot. TOZ). Każdy pies powinien być tak wyprowadzany na spacer, wtedy raczej nie zje zatrutej kiełbasy. Korzystając z okazji przekazujemy apel Towarzystwa:

„Kochani, jeden z naszych najbardziej czarujących podopiecznych ma do Was prośbę. Skończyły się jego zapasy i w misce widać dno. Majkel, jak każde dziecko, potrafi pokręcić nosem na niektóre karmy i bardzo prosi o dary w postaci karmy mokrej. I on , i my będziemy wdzięczni! A może przy okazji ktoś z Was zakocha się w nim i otworzy przed nim drzwi swojego domku?”

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Fot. OSP Szopienice.

***