Katowiczanie zdominowali pierwsze zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu w 2019 r.

Katowiczanie zdominowali pierwsze zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu w 2019 r.

16 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.

13 kwietnia br. w Lublińcu odbyła się inauguracja X sezonu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Na starcie ustawili się zawodnicy i ich psy z całego kraju. Jest to największa tego typu impreza w Polsce i aż trzech katowiczan zdobyło miejsca na podium.

Było to sportowe święto dla całych rodzin. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekały trzy malownicze trasy w lublinieckich lasach, gry, zabawy i duża dawka wiedzy na temat zdrowia psów.

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

W tracie imprezy odbyły się warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można było się nauczyć m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. Publiczność zachwycała się efektownym pokazem psów obronnych. Dzieci natomiast wzięły udział w zawodach przeznaczonych specjalnie dla nich, które polegały na przebiegnięciu krótkiego dystansu z psem.

Impreza miała charakter prorodzinny. Jeśli ktoś nie posiadał czworonoga w domu, organizator udostępniał chętnym dzieciom psy na czas trwania zawodów.

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

Aż trzech katowiczan zdobyło miejsca na podium: w kategorii Long Kobiet (40km) na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Leboda (pies Tiga) osiągając wynik 4h 03min i 07 sek., w kategorii Mid Mężczyzn (25km) na drugim miejscu Przemysław Bzducha (pies Nugat) z wynikiem 2h 22min i 23 sek. oraz także na drugiej pozycji w kategorii Mini (15km) Łukasz Bezak (pies Mentor) z czasem 1h 38min i 25 sek.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć.

Skonstruowali specjalną torbę, która umożliwiała im kradzieże. Torba oszukiwała „bramki” na linii kas.

W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem.

Kolejne zawody tegorocznej edycji Pucharu Polski będą miały miejsce jeszcze w Sanoku (11.05), Szczawnie-Zdoju (15.06), Przesiece (31.08), Wiśle (21.09) z finałem w Złotym Stoku (19.10).

Źródło i fot.: mat. pras. organizatora.

Katowiczanka „utonęła” w betonie – na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

***

Rozpędzona tigra pędzi pasem zieleni, o włos mija latarnię oraz jadący w przeciwną stronę samochód. Mrożące krew w żyłach nagranie.

 

 

 

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.

 

 

 

NIK miażdży Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych: „To przez was tworzą się korki”.

 

 

 

W miniony piątek Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z aptek popularnego leku. Decyzja dotyczy aż 13 serii produktu.

 

 

 

Autobusy i tramwaje w niektóre dni pojadą inaczej. Zmiany zaczną obowiązywać już wkrótce.