Zamęt na kolei. Niedaleko stacji znaleziono niewybuch.

Zamęt na kolei. Niedaleko stacji znaleziono niewybuch.

13 marca 2019 1 przez administrator

Komunikat Kolei Śląskich był bardzo zwięzły:

„Z powodu przerwy w ruchu w stacji Mikołów, z przyczyn niezależnych od przewoźnika pociągi w kierunku Rybnika zostaną skierowane drogą okrężną przez Tychy z pominięciem odcinka Katowice Piotrowice – Orzesze Jaśkowice – Katowice Piotrowice. Na pominiętym odcinku zostanie uruchomiona ZKA (BUS). Za utrudnienia podróżnych przepraszamy”.

Podczas prac przy budowie centrum przesiadkowego w Mikołowie natrafiono na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Wezwano saperów z Gliwic.

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto znajdujący się w pobliżu dworzec kolejowy. Część pociągów musiała jechać trasą okrężną.

Sytuacja taka trwała do godz. 12.34. Niektóre pociągi odjeżdżające z Katowic w kierunku Mikołowa, a także te, które stamtąd jadą do Katowic, nadal notują kilkunastominutowe opóźnienia.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Skarby nazistów i niezwykła opowieść o ostatnich miesiącach II wojny światowej. Ujawnione zostały fragmenty „Dziennika wojennego” (Kriegstagebuch), opisującego operację ukrywania złota, bezcennych dzieł sztuki i innych przedmiotów o niezwykłej wartości.

To była potężna eksplozja. Uszkodziła budynek. Doszło do wycieku duszącego gazu.

Groza na dwupasmówce. Pijak za kierownicą tira. Ale zabił inny kierowca.

Wraca sprawa Parku Śląskiego i ogromnej ilości drzew do wycięcia. Co potem? Biurowce, bloki mieszkalne, a może centrum handlowe?