Ogromne pieniądze na walkę z brudnym powietrzem w Katowicach. Miliony na ograniczenie niskiej emisji i kolejne miliony na dofinansowanie wymiany starych palenisk.

Ogromne pieniądze na walkę z brudnym powietrzem w Katowicach. Miliony na ograniczenie niskiej emisji i kolejne miliony na dofinansowanie wymiany starych palenisk.

7 marca 2019 6 przez administrator

Dziś sesja Rady Miasta Katowice. Wśród tematów do omówienia jeden, który nas wszystkich bardzo żywo interesuje i dotyczy. Temat smogu.

Zgodnie z projektem uchwały, którą zajmą się dzisiaj radni, w tym roku na ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń w budżecie miejskim zagwarantowano 10 mln. zł. Takie same kwoty przeznaczone zostaną na ten cel w 2020, 2021, 2022 i 2023 r. Daje to w sumie aż 50 mln. zł.

Kolejne potężne pieniądze trafią do konkretnych obywateli miasta jako dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. W tym roku 30 mln. zł. W następnych 4 latach również po 30 mln. zł. W sumie da to aż 150 mln. zł na wymianę kotłów czy pieców do 2023 r.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Samobójca na wiadukcie nad DTŚ. A oni sobie kpią.

Wreszcie koniec problemów z pierwszym centrum przesiadkowym w Katowicach. Niesforni będą musieli zapłacić karę wynoszącą kilkaset zł.

Brytyjski „Daily Mail” pisze już o 11 miejscach na Śląsku, gdzie zostały ukryte tony złota i bezcenne dzieła sztuki.

Co ze zmianą czasu? Jest data jej ostatecznego końca. Możliwe też, że w Polsce będzie obowiązywała inna godzina niż w Niemczech, Czechach czy na Słowacji.