Nadział się na pręt w płocie, który z każdą kolejną próbą uwolnienia, wbijał się coraz głębiej. Wyjąc z bólu zwrócił na siebie uwagę.

Nadział się na pręt w płocie, który z każdą kolejną próbą uwolnienia, wbijał się coraz głębiej. Wyjąc z bólu zwrócił na siebie uwagę.

12 marca 2019 9 przez administrator

„Kto drogi skraca, ten do domu nie wraca” – mówi staropolskie przysłowie. O jego słuszności przekonał się wczoraj pewien niezupełnie trzeźwy mężczyzna który chciał sobie skrócić drogę przechodząc przez jeden z katowickich cmentarzy.

Pech chciał, że kiedy ów mężczyzna chciał się przedostać na drugą stronę cmentarza przy ul. Francuskiej, był on już zamknięty. A ponieważ u większości osób skłonność do brawury jest wprost proporcjonalna do zawartości promili we krwi, mężczyzna postanowił przedostać się przez płot.

Tuż przed godziną 20.00 operator numeru alarmowego odebrał nietypowe zgłoszenie, że na płocie wspomnianego cmentarza wisi jakiś mężczyzna i wyje z bólu. Na miejscu od razu pojawił się patrol policji, który potwierdził, że faktycznie na płocie jest pijany człowiek, któremu pręt wbił się w pośladek, uniemożliwiając mu dalszą wędrówkę.

Policjanci poza sprawdzeniem czy zgłoszenie jest prawdziwe nie mogli nic więcej zrobić, więc wezwali kolejną pomoc – straż pożarną i ratowników medycznych. Wspólnymi siłami udało się pechowca zdjąć z płotu, skąd trafił prosto do szpitala.

W swojej bezmyślności miał on jednak – jak to się mówi – więcej szczęścia niż rozumu, znane są bowiem przypadki, że podobne zdarzenia kończyły się tragicznie. W taki sposób zginął między innymi syn znanej aktorki Romy Schneider.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzisGrupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Uzbrojeni w broń palną gangsterzy napadli na bank w Katowicach. W czasie napadu, oprócz pracowników banku byli tam również klienci.

Skarby nazistów i niezwykła opowieść o ostatnich miesiącach II wojny światowej. Ujawnione zostały fragmenty „Dziennika wojennego” (Kriegstagebuch), opisującego operację ukrywania złota, bezcennych dzieł sztuki i innych przedmiotów o niezwykłej wartości.

To była potężna eksplozja. Uszkodziła budynek. Doszło do wycieku duszącego gazu.

Znowu awantura o zakaz handlu w niedziele. Czy zostanie zniesiony bądź zmodyfikowany?

Groza na dwupasmówce. Pijak za kierownicą tira. Ale zabił inny kierowca.

Wraca sprawa Parku Śląskiego i ogromnej ilości drzew do wycięcia. Co potem? Biurowce, bloki mieszkalne, a może centrum handlowe?

Tramwaj na Południe – kamień milowy tego przedsięwzięcia.

Konfiskata samochodu za brak ubezpieczenia OC! To kara bardzo surowa, jednak oni sądzą, że konieczna.