Konfiskata samochodu za brak ubezpieczenia OC! To kara bardzo surowa, jednak oni sądzą, że konieczna.

Konfiskata samochodu za brak ubezpieczenia OC! To kara bardzo surowa, jednak oni sądzą, że konieczna.

12 marca 2019 9 przez administrator

Nowe drakońskie przepisy obowiązywać mają na obszarze całej Unii Europejskiej. Rośnie liczba wypadków spowodowanych przez kierowców, którzy uchylają się od obowiązku posiadania tego ubezpieczenia. Parlament Europejski postanowił temu przeciwdziałać.

Jest jeszcze jedna związana z tym bardzo istotna wiadomość. Do wychwytywania samochodów bez OC proponuje się wykorzystywać systemy kamer rozpoznających numery rejestracyjne. Są one stosowane m. in. na autostradach słowackich, węgierskich (kontrola opłat) czy w wielu lasach Nimiec. Kamery takie posiada również policja wielu krajów w radiowozach.

Oczywiście konfiskata samochodu byłaby ostatecznością. Dodajmy, że już dziś brak OC bywa bardzo bolesny. Kierowca-uczestnik wypadku, który nie miał tego ubezpieczenia, płaci sowitą grzywnę. Następnie dochodzi się od niego pokrycia wszelkich kolejnych kosztów. Jeśli w wypadku ucierpiały jakieś osoby, ponosi nie tylko odpowiedzialność karną, lecz ciążą na nim zobowiązania finansowe sięgające setek tysięcy a nawet milionów zł.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Skarby nazistów i niezwykła opowieść o ostatnich miesiącach II wojny światowej. Ujawnione zostały fragmenty „Dziennika wojennego” (Kriegstagebuch), opisującego operację ukrywania złota, bezcennych dzieł sztuki i innych przedmiotów o niezwykłej wartości.

To była potężna eksplozja. Uszkodziła budynek. Doszło do wycieku duszącego gazu.

Znowu awantura o zakaz handlu w niedziele. Czy zostanie zniesiony bądź zmodyfikowany?

Groza na dwupasmówce. Pijak za kierownicą tira. Ale zabił inny kierowca.

Wraca sprawa Parku Śląskiego i ogromnej ilości drzew do wycięcia. Co potem? Biurowce, bloki mieszkalne, a może centrum handlowe?

Tramwaj na Południe – kamień milowy tego przedsięwzięcia.

Wreszcie koniec problemów z pierwszym centrum przesiadkowym w Katowicach. Niesforni będą musieli zapłacić karę wynoszącą kilkaset zł.

Brytyjski „Daily Mail” pisze już o 11 miejscach na Śląsku, gdzie zostały ukryte tony złota i bezcenne dzieła sztuki.