Koleje Śląskie uczyć będą pasażerów… kultury.

Koleje Śląskie uczyć będą pasażerów… kultury.

24 marca 2019 8 przez administrator

W elfach i flirtach Kolei Śląskich pojawią się bynajmniej niekolejowe atrakcje. Literatura, teatr, malarstwo, czy muzyka zagoszczą w pociągach naszego regionalnego przewoźnika.

Nie zdziwcie się więc, jeśli zobaczycie w pociągu muzykantów, czy wystawę grafik. Akcja pod hasłem Rok Kultury będzie prowadzona w Kolejach Śląskich aż do grudnia.

Część kulturalnych wydarzeń odbywać się będzie na pokładzie pociągów. Kolejna forma upowszechniania kultury, to tańsze bilety dla pasażerów, którzy będą chcieli dojechać na Industriadę, Noc Muzeów czy Metropolitalną Noc Teatrów.

We współpracy z Muzeum Śląskim i Muzeum Powstań Śląskich Koleje Śląskie zamierzają również przybliżać wiedzę o powstaniach śląskich. Zaś w ramach akcji Kolej na Muzea będzie można kupić bilet kolejowy uprawniający do tańszego zwiedzania muzeów i galerii, które podejmą w tym zakresie współpracę z naszą kolejarską spółką.

Miłośników kultury zapewne zainteresuje, że na pokładzie pociągów będą czytane książki na głos. Zorganizowane zostaną również konkursy, w których nagrodami będą dzieła literatury.

***