Koleje Śląskie uczyć będą pasażerów… kultury.

Koleje Śląskie uczyć będą pasażerów… kultury.

24 marca 2019 8 przez administrator

W elfach i flirtach Kolei Śląskich pojawią się bynajmniej niekolejowe atrakcje. Literatura, teatr, malarstwo, czy muzyka zagoszczą w pociągach naszego regionalnego przewoźnika.

Nie zdziwcie się więc, jeśli zobaczycie w pociągu muzykantów, czy wystawę grafik. Akcja pod hasłem Rok Kultury będzie prowadzona w Kolejach Śląskich aż do grudnia.

Część kulturalnych wydarzeń odbywać się będzie na pokładzie pociągów. Kolejna forma upowszechniania kultury, to tańsze bilety dla pasażerów, którzy będą chcieli dojechać na Industriadę, Noc Muzeów czy Metropolitalną Noc Teatrów.

We współpracy z Muzeum Śląskim i Muzeum Powstań Śląskich Koleje Śląskie zamierzają również przybliżać wiedzę o powstaniach śląskich. Zaś w ramach akcji Kolej na Muzea będzie można kupić bilet kolejowy uprawniający do tańszego zwiedzania muzeów i galerii, które podejmą w tym zakresie współpracę z naszą kolejarską spółką.

Miłośników kultury zapewne zainteresuje, że na pokładzie pociągów będą czytane książki na głos. Zorganizowane zostaną również konkursy, w których nagrodami będą dzieła literatury.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

To był akt „terroryzmu społecznego”. Dwuletni chłopczyk poparzony kwasem rozlanym na zjeżdżalni i innych urządzeniach na placu zabaw.

Wisząca pułapka. Winda okazała się niesprawna. W jej wnętrzu zostały uwięzione dzieci.

Te ostrzeżenia budzą nasz szczególny sprzeciw. Dotyczą kontroli trzeźwości kierowców. Mimo apeli oraz protestów zamieszczane są uparcie i nadal.

Po 9 latach od znalezienia ciała policja ogłasza apel o pomoc w identyfikacji zmarłego.

Bandzior napadał w centrum Katowic. Kobietę obronili świadkowie ataku. Kolejna napaść nie skończyła się już tak szczęśliwie dla ofiary bandyty.

Praktyki totalitarne na drodze? Do katowickiego sądu trafił wniosek o wyłączenie urządzeń kontrolujących czy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Członek terrorystycznego komanda „państwa islamskiego” w katowickim sądzie.

Nie pojechał dalej, gdyż autem wjechał na teren robót drogowych i utknął. Nie uciekł, gdyż słaniał się na nogach. Chciał ominąć kontrolę?

W zamian za swoją twarz stał się posiadaczem złota, diamentów, brylantów. Warto było?

Libację kończył w ciężarówce. Im bliżej miał do Katowic, tym bardziej był zamroczony.