Igrzyska 2023 w Katowicach?

Igrzyska 2023 w Katowicach?

8 marca 2019 7 przez administrator

Tegoroczne Europejskie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Mińsku. Kolejne – za cztery lata.

Czy gospodarzem EIO w 2023 r. będą Katowice? Pod koniec stycznia polska delegacja, w której składzie byli wiceprezydent naszego miasta Mariusz Skiba oraz wiceprezes polskiego Komitetu Olimpijskiego Tomasz Poręba przebywała w Rzymie. Przeprowadzono rozmowy z przedstawicielami Europejskiego Komitetu Olimpijskiego.

Początkowo to 28 lutego upływał termin składania kandydatur przez miasta, które chciałyby organizować EIO 2023. Ze względu na ogromne zainteresowanie Europejski Komitet Olimpijski przedłużył termin zgłaszania chęci organizowania igrzysk do 30 kwietnia.

– Jesteśmy szczęśliwi, że otrzymaliśmy tak wiele silnych ofert z całego kontynentu – oświadczył prezes Komitetu Janez Kocijančič.

Decyzję o wyborze miasta – gospodarza EIO 2023 – zapadnie 20 czerwca, tuż przed rozpoczęciem EIO 2019. Gdyby gospodarzem imprezy zostały Katowice – olimpijskie zmagania odbywałyby się zapewne również w innych miejscowościach naszej metropolii.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. EKO, mat. publ.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Zwłoki jednego z mężczyzn odkryto na dachu jednego z budynków w Katowicach. Ciało kolejnego znaleziono w oczku wodnym w Parku Śląskim.

Szkło w produkcie gotowym do spożycia. Najbardziej niepokojący fragment urzędowego ostrzeżenia: „zakład produkcyjny nie jest w stanie zagwarantować, że w pozostałych opakowaniach kwestionowanej partii produktu nie znajduje się szkło”.

Samobójca na wiadukcie nad DTŚ. A oni sobie kpią.

Ten złodziej, mimo że na nagraniu jest doskonale widoczny, od miesięcy pozostaje nieuchwytny.