Dramat na drogach. Stanęły tysiące samochodów.

Dramat na drogach. Stanęły tysiące samochodów.

15 marca 2019 4 przez administrator

Przynajmniej w jednym miejscu wiadomo, że do powstania gigantycznego korka przyczyniło się zderzenie dwóch samochodów. Chodzi o drogę równoległą do autostrady, na wysokości kąpieliska Bugla.

Gdy przejeżdżaliśmy tamtędy kilkanaście minut po godz. 15.00, na miejscu była już straż pożarna. Za sprawą tego incydentu na autostradzie A4 utworzył się potężny korek.

Korek był również w przeciwległym kierunku – od strony Chorzowa do zjazdu na ul. Mikołowską i dalej – wzdłuż centrum handlowego 3 Stawy. Kolejny na zjeździe z A4 w stronę śródmieścia.

W chwili pisania tekstu korek w obu kierunkach utrzymywał się również na Drogowej Trasie Średnicowej. Zatkana w obu kierunkach była ul. Bocheńskiego. Dłuższy postój w korku czekał również kierowców, którzy chcieli przejechać przez Trzy Garby w kierunku Giszowca. Bardzo długi korek był również na ul. Kościuszki na odcinku od Galerii Libero aż do świateł przy Famurze. Tradycyjnie stali również kierowcy jadący ul. Armii Krajowej w stronę Piotrowic.

Ponawiamy apel do administratorów strony Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice. Zaprzestańcie zezwalać na ostrzeganie pijanych kierowców przed kontrolami. Taki wpis znów znalazł się na tej stronie dziś (15 marca) o godz. 6.00 (aby powiększyć kliknij):

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Śląska Izba Skarbowa: wielka akcja dotycząca podatników – klientów galerii handlowych.

Policjant z Katowic uratował pasażerów płonącego autobusu komunikacji miejskiej. Kierowca pojazdu nie zdawał sobie sprawy, że autobus się pali.

Skarby nazistów i niezwykła opowieść o ostatnich miesiącach II wojny światowej. Ujawnione zostały fragmenty „Dziennika wojennego” (Kriegstagebuch), opisującego operację ukrywania złota, bezcennych dzieł sztuki i innych przedmiotów o niezwykłej wartości.

To była potężna eksplozja. Uszkodziła budynek. Doszło do wycieku duszącego gazu.

Znowu awantura o zakaz handlu w niedziele. Czy zostanie zniesiony bądź zmodyfikowany?

Groza na dwupasmówce. Pijak za kierownicą tira. Ale zabił inny kierowca.

Czujniki, które ostrzegać mają katowiczan przed zagrożeniem zdrowia oraz życia. Są już na naszych ulicach.

Wraca sprawa Parku Śląskiego i ogromnej ilości drzew do wycięcia. Co potem? Biurowce, bloki mieszkalne, a może centrum handlowe?