Co ze zmianą czasu? Jest data jej ostatecznego końca. Możliwe też, że w Polsce będzie obowiązywała inna godzina niż w Niemczech, Czechach czy na Słowacji.

Co ze zmianą czasu? Jest data jej ostatecznego końca. Możliwe też, że w Polsce będzie obowiązywała inna godzina niż w Niemczech, Czechach czy na Słowacji.

6 marca 2019 10 przez administrator

Polska propozycja została w ubiegłym roku poparta przez Komisję Europejską. Wcześniej odbyły się ogólnounijne konsultacje.

W poniedziałek 4 marca natomiast, nad zmianą czasu z zimowego na letni oraz z letniego na zimowy, debatowała Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego. Europosłowie przegłosowali datę graniczną.

Wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny znieść zmianę czasu najpóźniej jesienią 2021 r. Po raz ostatni w krajach europejskich wskazówki zegarów przesunęłyby się w październiku 2021 r.

Pierwotnie proponowano, by już w tym roku została zniesiona zmiana czasu w całej Unii Europejskiej. Okazało się jednak, że prace nad odpowiednimi regulacjami prawnymi potrwają dłużej niż zakładano.

W marcu lub kwietniu propozycja Komisji Transportu trafi pod obrady całego europarlamentu. Potem konieczne jeszcze będą uzgodnienia dotyczące szczegółów nowych przepisów. A wydawałoby się, że to taka prosta sprawa – likwidujemy zmianę czasu bądź nie.

Czy to oznacza, że we wszystkich krajach wspólnoty będzie obowiązywała ta sama godzina? Niekoniecznie. Na obecnym etapie przyjęto, że każdy kraj samodzielnie wybierze, czy zostaje przy czasie letnim, czy zimowym.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

***

Samobójca na wiadukcie nad DTŚ. A oni sobie kpią.

Fałszywy prokurator grasuje w Katowicach. Wyczyścił konto jednego z mieszkańców. Niestety na tym się nie skończyło.

Zwłoki jednego z mężczyzn odkryto na dachu jednego z budynków w Katowicach. Ciało kolejnego znaleziono w oczku wodnym w Parku Śląskim.

Nożownik zaatakował stojącego na chodniku mężczyznę. Za to, że ten chciał zobaczyć się z dzieckiem. Swojej ofierze zadał cios w plecy oraz ciął w rękę, którą zaatakowany osłaniał się przed kolejnymi ciosami.