Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

8 marca 2019 46 przez administrator

Jedno jest pewne. Podczas tej imprezy emocji na pewno nie zabraknie.

Bieg Harpagana odbędzie się 15 i 16 czerwca w bytomskich Dolomitach i tamtejszym rezerwacie przyrody. Właśnie ruszyły zapisy.

Harpagani zmagać się będą z własną słabością i niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów już po raz czwarty. W tym roku dodatkowa atrakcja. Po raz pierwszy pojawi się kategoria dla służb mundurowych. W biegu wezmą udział żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej, policji oraz straży pożarnej.

Nad tym, by tegoroczny Bieg Harpagana obfitował w wyjątkowe niespodzianki, czuwać będzie Tomasz Laskowski, operator-specjalista Jednostki Specjalnej GROM, wielokrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie.

Swoje doświadczenie zdobywał on wcześniej w 56 Kompani Specjalnej i 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu. Obecnie jest szefem firmy Grom Academy, specjalizującej się w szkoleniach i konsultingu z zakresu bezpieczeństwa, strzelectwa, taktyki i medycyny pola walki.

Przypomnijmy: 15 i 16 czerwca – Stok Sport Dolina Bytom. Właśnie startują zapisy: kliknij tu

Inne ważne szczegóły i kontakt również na facebookowej stronie Biegu Harpagana: kliknij tu

*** Poniżej plakaty. Aby powiększyć kliknij. ***

Wraca sprawa Parku Śląskiego i ogromnej ilości drzew do wycięcia. Co potem? Biurowce, bloki mieszkalne, a może centrum handlowe?

Tramwaj na Południe – kamień milowy tego przedsięwzięcia.

W wyniku wypadku autostrada zamieniła się w ślizgawkę. Droga zablokowana od trzech godzin i nie wiadomo jak długo jeszcze.

Dalsze skutki wichur. Przerwana dostawa energii cieplnej w Katowicach. Setki zerwanych dachów. Dwaj ranni strażacy OSP.

Zwłoki jednego z mężczyzn odkryto na dachu jednego z budynków w Katowicach. Ciało kolejnego znaleziono w oczku wodnym w Parku Śląskim.

Wreszcie koniec problemów z pierwszym centrum przesiadkowym w Katowicach. Niesforni będą musieli zapłacić karę wynoszącą kilkaset zł.