Bandyta udawał pana z wodociągów. Gdy 86-letnia staruszka wpuściła go do mieszkania, obezwładnił ją i zrabował 80 tys. zł. Następnie się ukrywał. Wpadł, gdy udawał pana z elektrowni.

Bandyta udawał pana z wodociągów. Gdy 86-letnia staruszka wpuściła go do mieszkania, obezwładnił ją i zrabował 80 tys. zł. Następnie się ukrywał. Wpadł, gdy udawał pana z elektrowni.

7 marca 2019 6 przez administrator

Bandyckiego napadu dokonał wraz z kompanem. Było to w 2017 r. Do jednego z mieszkań w Rudzie Śląskiej zapukała para oszustów. Mówili, że są pracownikami wodociągów i prowadzą kontrolę instalacji.

Prawdopodobnie wcześniej przeprowadzili rozpoznanie. Wiedzieli, że drzwi otworzy im 86-letnia seniorka. Obezwładnili ją i przetrząsnęli mieszkanie. Znaleźli 80 tys. zł w gotówce.

Policjanci szybko ustalili sprawców napadu. Jednym z nich był 48-letni mieszkaniec Bytomia. Ten długo unikał zatrzymania. Ukrywał się aż do tego roku.

Wpadł w Siemianowicach Śląskich. Tam działał wraz z innym złoczyńcą. Podawali się tym razem za pracowników energetyki. Również polowali na seniorów.

Jak ustalono w śledztwie, złoczyńca z Bytomia popełnił podobne przestępstwa również w innych miastach naszego województwa. Na początek został aresztowany na 2 miesiące, lecz grozi mu długa odsiadka.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Tramwaj na Południe – kamień milowy tego przedsięwzięcia.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Zobaczyli unoszące się na wodzie ciało z głową pod jej powierzchnią. Nie dbając o swoje bezpieczeństwo wskoczyli do wody.

Zwłoki jednego z mężczyzn odkryto na dachu jednego z budynków w Katowicach. Ciało kolejnego znaleziono w oczku wodnym w Parku Śląskim.

Bezstronni obserwatorzy towarzyszą od wczoraj policjantom patrolującym Katowice. Śledzą ich każdy ruch.