Znieczulica w natarciu

Znieczulica w natarciu

20 stycznia 2019 0 przez administrator

Postawa niektórych pasażerów zagrażała bezpieczeństwu katowiczanina.

Kilka dni temu 85-letni katowiczanin zgubił się w autobusie komunikacji miejskiej. Siedząca za kierownicą autobusu pani Marcelina wezwała na pomoc straż miejską. 

W zamian usłyszała pretensje. Starszy Pan również. Zaczął się denerwować. Gdyby skutecznie wypędzono go z autobusu na mróz, mogłoby dojść do tragedii.

„Na końcowym przystanku linii 296 siedzi w autobusie starszy pan. Mówi, że jest z Katowic, ale zgubił się i nie potrafi wrócić do domu”. Taka mniej więcej informacja trafiła do straży miejskiej Siemianowic Śląskich 16 stycznia o 7.25.  

Strażnicy udali się na przystanek na ul. Jagiełły. Po dłuższej rozmowie uzyskali szczątkowe informacje. Wiekowy katowiczanin podał swoje imię i nazwisko. Udało się dotrzeć do jego najbliższych.

W oczekiwaniu na straż miejską w autobusie doszło jednak do bardzo przykrej sytuacji. Pokazała ona, że niektórzy za nic mają bezpieczeństwo, zdrowie czy życie innych, jeśli tylko narazić ich to ma na drobną niedogodność. Kierująca autobusem opisała tę sytuację pod wpisem siemianowickiej straży na Facebooku.

Relacja kierującej autobusem pani Marceliny Bielak:

Przykre w tej sytuacji było to, że kiedy czekaliśmy na przyjazd Straży Miejskiej w Katowicach, na przystanku Mikołowska (zgodnie z zaleceniami) niektórzy pasażerowie mieli pretensje do mnie czyli do kierowcy i do starszego, zagubionego Pana. Usłyszałam: „Proszę sobie go wywieźć do szpitala na Ochojec, a nie stać na przystankach”. Pan bardzo się denerwował, ale na szczęście sprawa zakończyła się szczęśliwie, za co dziękuję Straży Miejskiej”. 

Zamiast komentarza cytujemy apel straży miejskiej z Siemianowic:

APELUJEMY aby ta interwencja pokazała abyśmy nie pozostawali obojętni na los osób , które mogą potrzebować naszej pomocy gdyż wystarczy zadzwonić pod numer 986, a jeden telefon może uratować komuś życie lub zdrowie.

***

Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis

Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. 

Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy