Zastąpiła drogowców

Zastąpiła drogowców

15 stycznia 2019 0 przez administrator

Zamiast drogowców o to, by przejazd jedną z najważniejszych dróg w Katowicach był w ogóle możliwy, zadbała pani Renata.

Napisała do nas czytelniczka: „Chciałam państwa poinformować, że w rejonie dzielnicy Kostuchna nie jeżdżą żadne pługi. Jedyna osoba, która zainteresowała się sytuacją na drodze, to pani Renata szefowa piekarni Robert Lipa w Kostuchnie”.

Czytelniczka przysłała nam nie tylko to zdjęcie, na którym widać panią Renatę posypującą solą nawierzchnię jednej z najważniejszych dróg w Kostuchnie. Otrzymaliśmy więcej zdjęć, na których widać oblodzoną bądź zaśnieżoną nawierzchnię.

Chodziło o ul. Szarych Szeregów. Pani Renata posypywała solą okolice skrzyżowania z ul. Boya-Żeleńskiego.

Nikomu, kto zna tę część Katowic, nie trzeba mówić, jak ważne są obie te ulice. Tymczasem, jak twierdzi nasza czytelniczka, pługu tam dawno nie było. Wczoraj samochody i autobusy miały wielkie problemy z przejazdem ze względu na bardzo śliską nawierzchnię.

„Jest tam tak zasypane, tak ślisko, że samochody stoją od samego wjazdu od strony drogi szybkiego ruchu” – informowała czytelniczka.

Dodajmy, że taka sytuacja miała miejsce przed wczorajszą popołudniową zadymką. Ponieważ droga nie została zawczasu odśnieżona, później było już tylko gorzej.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.