Pochwała zbrodni

Pochwała zbrodni

17 stycznia 2019 0 przez administrator

W Internecie zamieścił pochwałę mordercy prezydenta Gdańska i groził kolejnymi zbrodniami. Twierdził, że jest z Katowic.

W Internecie wpisał, że mieszka w Katowicach. Co prawdą nie było, ponieważ jest mieszkańcem Knurowa. Przedstawiał się również jako ślusarz zatrudniony w kopalni Knurów-Szczygłowice. Znany był jako raper. Celowo nie podajemy jego pseudonimu, aby nie robić mu dodatkowej reklamy. Was również o to prosimy.

Po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, zadźganego nożem podczas gdańskiego finału WOŚP, Kamil N. zamieścił w Internecie pochwałę mordu i wezwał do kolejnych zabójstw.

Całego tego wpisu nie sposób zacytować ze względu na wyjątkowo obelżywe określenia. Kamil N. sugerował, że prezydent Gdańska, Donald Tusk i Platforma Obywatelska służą Niemcom. Martwił się, że morderca Pawła Adamowicza straci wolność. „Brawo dla Pana…” (tu Kamil N. zamieścił cztery ikonki noża).

„Kara czeka każdego śmiecia, który sprzedaje swój kraj lub miasto” – napisał.

We wpisie Kamila N. roi się od nieprawdopodobnie obelżywych określeń pod adresem świętej pamięci Pawła Adamowicza i innych. Trudno uwierzyć, że ktokolwiek mógł coś tak obrzydliwego i przerażającego napisać, a tym bardziej zamieścić jako swój nienawistny apel.

O wpisie poinformowano Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ten powiadomił policję. Autor wezwania do mordów politycznych został zatrzymany. Na szczęście okazało się, że nie jest mieszkańcem Katowic. Dziś Kamil N. ma usłyszeć zarzut szerzenia mowy nienawiści.

Wpis Kamila N. dostępny jest na facebookowej stronie OMZRiK:
https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.137368036438338/901747373333730/?type=3&theater 

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.