By były bezpieczne

By były bezpieczne

18 stycznia 2019 0 przez administrator

Trzeba pomóc schronisku dla zwierząt w Katowicach – apeluje pan Wojciech. By psy nie robiły sobie krzywdy i miały gdzie spać.

Potrzebnych jest 30 dużych oraz 16 małych legowisk dla psów. Obecne mają już kilka lat, zdążyły się zużyć i nie zawsze spełniają dobrze swoją funkcję.

Ich poszczerbione krawędzie grożą licznymi otarciami i skaleczeniami. Jak pisze pan Wojciech, który poprosił nas o nagłośnienie jego akcji:

„Psy przebywające w schronisku żyją w skrajnym stresie. Jest on spowodowany zmianą miejsca, dramatycznymi przeżyciami czy też wygłodzeniem. Zdołowane zwierzęta często wyładowują swoja frustrację na legowiskach, które obgryzają lub rzucają nimi po boksach, dlatego ważnym jest, by nowe były solidne i wytrzymałe”.

Koszt wymiany wspomnianych legowisk to około 3,5 tys. zł. Pan Wojciech założył stronę zbiórki publicznej. Na razie odwiedziło ją kilkadziesiąt osób, które wpłaciły około 340 zł.

Poniżej link do strony, gdzie można wpłacać pieniądze. Jest tam znacznie więcej informacji o akcji oraz o tym, w jaki jeszcze sposób można pomóc Miejskiemu Schronisku dla Bezdomych Zwierząt w Katowicach:
https://pomagam.pl/nowelegowiska 

W schronisku przebywa obecnie około 70 psów, a także koty.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.