Auta z kominami

Auta z kominami

17 stycznia 2019 0 przez administrator

Akcja smog. Przerażający odsetek samochodów-trucicieli na naszych ulicach. Wielu kierowców straciło dowody rejestracyjne.

Akcję kontrolowania samochodów pod kątem norm spalania paliwa policjanci przeprowadzili wczoraj. W Katowicach skontrolowano 365 samochodów. W związku z naruszeniem przepisów o ochronie środowiska zatrzymano aż 70 dowodów rejestracyjnych.

Ta liczba budzi przerażenie. Oznacza ona, że co piąty skontrolowany samochód nie miał prawa jechać. Biorąc pod uwagę, że po naszym mieście codziennie jeżdżą dziesiątki tysięcy pojazdów, mamy wielki problem.

Smogowe kontrole prowadzone były wczoraj również w innych miejscowościach. W Mysłowicach np. skontrolowano 48 samochodów. W efekcie tych działań zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Przy okazji jednej z takich kontroli okazało się, że pewien mieszkaniec Katowic prowadził samochód pomimo sądowego zakazu. Jego toyotę zatrzymano na ul. Mikołowskiej w Mysłowicach. Podróż zakończy on na sali sądowej, a może nawet w celi. Za złamanie sądowego wyroku grozi mu pięcioletnia odsiadka.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: jeden ze skontrolowanych pojazdów. Fot. policja śląska.