Cios dla nas wszystkich

Cios dla nas wszystkich

19 grudnia 2018 0 przez administrator

Jutro rozstrzyga się los pierwszych 15 hektarów Parku Śląskiego, gdzie drzewa, krzewy i alejki mają zostać zastąpione przez betonowe blokowiska i prywatne parkingi.

Ironią losu dzieje się to właśnie jutro, podczas gdy dziś ogłoszono alert smogowy. Gdy władze województwa apelują o rezygnację z jazdy samochodami i przesiadanie się do pojazdów komunikacji publicznej – władze Chorzowa prą w kierunku okrawania zielonej wyspy, jaką jest Park Śląski i zamiany jej na blokowiska oraz parkingi dla tysięcy samochodów mieszkańców nowych blokowisk.

Kto jeszcze nie przeczytał – absolutnie doradzamy zapoznanie się z treścią linka na końcu naszego tekstu („Wyrwany kolejny kawał Parku Śląskiego. Dorobek Jorga niszczony”). Dowiecie się z niego, co nam grozi i czy te plany są legalne. Oraz o szykowanej obronie Parku Śląskiego.

My robimy swoje. Dziś wysyłamy pytania do prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali oraz wszystkich radnych Chorzowa. Spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność.

Osobno prośbę o stanowisko kierujemy do władz samorządowych województwa śląskiego oraz do śląskiego wojewody. Skierujemy również apel do naszych parlamentarzystów. Proces rozbioru Parku Śląskiego musi być powstrzymany.

Wy również możecie wysłać swoje pytania, lub przynajmniej poprzeć apel o to, by nie okrawać Parku Śląskiego. Możecie to robić za pośrednictwem strony Katowice Dziś na Facebooku, na nasz e-mail, lub bezpośrednio do prezydenta Chorzowa, do radnych chorzowskich itd.

O odpowiedziach napiszemy. O braku odpowiedzi – również.

Osobny apel mamy też do prawników, którzy mieszkają w Katowicach, Chorzowie i innych miastach metropolii. Do adwokatów, sędziów, prokuratorów, radców prawnych. Być może wasi rodzice budowali Park Śląski. Zapewne wy również oraz wasze dzieci z Parku Śląskiego korzystacie. Znajdźcie prawne sposoby, by okrawanie Parku Śląskiego powstrzymać.

Nie łudźmy się. To dopiero początek, jeśli tego procesu nie powstrzymamy. Link, o którym wspominaliśmy: Wyrwany kolejny kawał Parku Śląskiego. Dorobek Jorga niszczony. Wszyscy mamy się dusić https://katowicedzis.pl/index.php/nasze-sprawy/2321-wszyscy-mamy-sie-dusic 

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania – banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac 

Na zdjęciu: katowiczanie protestują przeciwko kontrowerysjnej inwestycji budowlanej. Fot.: Rada Jednostki Pomocniczej Nr 10 Katowice Dąb.

Polecamy! I prosimy o udostępnianie tego tekstu – niech to będzie nasz wkład w ratowanie naszego dziedzictwa.
O planach zamiany części Parku Śląskiego w blokowisko:
https://katowicedzis.pl/index.php/nasze-sprawy/2326-czy-warto-go-ratowac