Zabójcze zabawki

22 listopada 2018 0 przez administrator

Smartfony zabijają coraz częściej. Statystyki są przerażające.

Jakiś czas temu opublikowano szokujące wyniki badań. Statystyka nie kłamie, więc warto je przytoczyć. Nieomal co czwarty wypadek w Polsce wywołany był poprzez dekoncentrację spowodowaną użyciem telefonu komórkowego.

Ponad połowa polskich kierowców podczas jazdy rozmawia przez telefon. Co czwarty kierowca podczas jazdy pisze i wysyła SMS-y. Do tego dochodzi sprawdzanie innych wiadomości w telefonie oraz przeglądanie internetu.

Policja alarmuje, że rośnie też liczba potrąceń pieszych na pasach. Wiele z tych wypadków powodowanych jest właśnie przez pieszych wpatrzonych w smartfony.

Te niebezpieczne zachowania z pewnością my sami zaobserwowaliśmy wielokrotnie. W jednym z gabinetów dentystycznych w Katowicach pojawiła się młoda dziewczyna, której trzeba było wstawić implant przedniego zęba. Zapatrzona w smartfon szła po chodniku i wpadła na latarnię.

Instytut Transportu Samochodowego informuje o fantastycznej akcji organizowanej w Warszawie. Z pewnością warto wziąć przykład ze stolicy i powtórzyć ją u nas.

Otóż ITS i Tramwaje Warszawskie prowadzą akcję „Odłóż smartfon i żyj”. Rośnie liczba przypadków pieszych, wpatrzonych w telefon i wchodzących prosto pod tramwaj. Dlatego przed 200 przejściami dla pieszych, w pobliżu warszawskich szkół, pojawiły się napisy: „Odłóż smartfon i żyj”.

W wielu miejscach Warszawy umieszczone zostały specjalne plakaty. Powstał również spot ostrzegający przed nieostrożnym zachowaniem. Plakat i spot obejrzeć można na stronie ITS:
https://www.its.waw.pl/10298,pl,Tramwaje-Warszawskie-wracaja-do-walki-ze-smartfonami.html 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu kadr ze spotu.