Kolejne wielkie wyróżnienie

10 listopada 2018 0 przez administrator

Drugi światowy szczyt ONZ w Katowicach?

W 2022 r. ONZ po raz jedenasty będzie organizował światowy szczyt miast. Polski rząd chce, by odbywał się on w Polsce. Zaproponowano, żeby gospodarzem szczytu były Katowice.

– Rząd zdecydował, że miastem-gospodarzem, które przedstawimy w naszej kandydaturze będą Katowice. Za Katowicami przemawia to, że dysponują największym w Polsce centrum kongresowo-wystawienniczym ? mówił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. – Katowice to miejsce, w którym przemysłowa historia, poprzemysłowa architektura łączą się z aspiracjami do bycia centrum kultury i biznesu. To materiał na piękną opowieść ? dodał minister.

Z kolei prezydent Katowic Marcin Krupa podkreślał że takie wydarzenie to wielkie korzyści. Rozwija się zaplecze hotelowe i konferencyjne, zarabiają firmy cateringowe, restauratorzy, taksówkarze, czy lokalni sklepikarze. Przeciętnie uczestnik konferencji korzystający z noclegu „zostawia” w Katowicach blisko 628 zł, a nie korzystający 141 zł.
Jak mówił prezydent, wiele osób, które przyjeżdżają do Katowic w celach biznesowych ? chętnie tu wraca, by np. z całą rodziną iść na koncert w jednej najlepszych sal koncertowych świata (NOSPR), czy też wybrać się na jeden z katowickich festiwali muzycznych znanych w całej Europie.

– To doskonała promocja Katowic ? tłumaczył prezydent. I podkreślał:

– Jestem dumny, że nasze miasto ma szansę zostać gospodarzem kolejnego ważnego wydarzenia. Organizacja dużych wydarzeń to doskonała okazja, by pokazać przemianę stolicy ponad 2-milionowej metropolii i promować cały nasz region w skali globalnej.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku w Katowicach odbędzie się Światowa Konferencja Antydopingowa.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Żródło: UM Katowice.