Alarm Alfa

26 listopada 2018 0 przez administrator

Ogłoszono alarm. Od dziś w woj. śląskim obowiązuje stopień alarmowy Alfa.

Alarm typu Alfa premier wprowadził na terenie całego woj. śląskiego oraz Krakowa. Obowiązuje on od północy z niedzieli na poniedziałek do północy 15 grudnia.

Jak się z pewnością domyślacie alarm Alfa został ogłoszony w związku z nadchodzącym szczytem klimatycznym ONZ, który za kilka dni rozpocznie się w Katowicach. 3 grudnia do stolicy woj. śląskiego zjadą przedstawiciele kilkuset państw, a także reprezentanci rozmaitych ważnych światowych organizacji.

Z tak wielkim zgromadzeniem oficjeli wiąże się sporo zagrożeń. Trzeba brać pod uwagę także ryzyko ataku terrorystycznego. Stąd od miesięcy jesteśmy świadkami ćwiczeń oraz szkoleń – czasami utrudniających nieco nam życie.

Również i dziś odbędzie się symulacyjne szkolenie bezpieczeństwa z elementami zachowań na wypadek ataku terrorystycznego. Przeprowadzone ono zostanie w IV LO w Katowicach.

Dodajmy, że stopień Alfa jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Nakazuje m.in. wzmożoną ochronę ważnych obiektów oraz dodatkowe kontrole pojazdów i osób.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.