Fort w szpitalu

26 października 2018 0 przez administrator

Żołnierze, powstańcy, a nawet niedźwiedź w szpitalu w Katowicach.

Żołnierze, powstańcy, a nawet niedźwiedź Wojtek odwiedzą w sobotę 27 października małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W ten sposób placówka włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Do współpracy przy wydarzeniu szpital zaprosił pasjonatów historii i wojskowości skupionych w bytomskim ProFort Centrum. To m. in. miłośnicy fortyfikacji wojskowych, członkowie grup rekonstrukcyjnych oraz fani techniki militarnej. Wszyscy pojawią się w sobotę 27 października w GCZD, żeby opowiedzieć o swojej działalności i zaprezentować mundury z różnych epok, repliki broni i modele samochodów wojskowych.

Będzie czas nie tylko na rozmowy o historii, ale i gry i zabawy. Mali pacjenci będą mogli również wysłuchać opowiedzianej śląska gwarą niesamowitej historii o niedźwiedziu Wojtku ? kapralu w armii gen. Andersa.

Spotkanie z grupami rekonstrukcyjnymi odbędzie się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (ul. Medyków 16) w sobotę 27 października. Początek o godz. 11.00 (Sala z Sercem, I piętro).

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: GCZD.

Ogłoszenie – kliknij.