Patroli nie będzie

3 września 2018 0 przez administrator

Nowa forma strajku policjantów. Ujawnią wstydliwe fakty.

NSZZ Policjantów kontynuuje protest. Postulaty to podwyżka płac o 650 zł, gwarancje kolejnych podwyżek, przywrócenie wcześniejszego (korzystniejszego ) systemu emerytalnego, płatne nadgodziny i 100 proc. płatności za 30 dni zwolnienia lekarskiego w roku.

Policjanci od miesiąca unikają wystawiania mandatów kierowcom. Teraz zaostrzyli protest poprzez unikanie używania prywatnych telefonów komórkowych i laptopów. Ich użycie do celów służbowych jest niezgodne z prawem, ale służbowego sprzętu ciągle jak na lekarstwo i jest w fatalnym stanie.

My zwróciliśmy uwagę na kolejne dwa postulaty. Jeden to zaprzestanie „koloryzowania” statystyk. To „koloryzowanie” oznacza podawanie nieprawdziwych informacji statystycznych, w efekcie poprawiających wyniki „wykrywalności” poszczególnych jednostek.

Kolejny to zgłaszanie wątpliwości dotyczących stanu technicznego radiowozów. Z kontroli NIK wynika, że prawie co drugi radiowóz powinien być wycofany z użytku. Są one w opłakanym stanie technicznym i powodują zagrożenie na drodze.

Wiemy, co stanie się, gdy policjanci odmówią jeżdżenia co drugim radiowozem. Patroli nie będzie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.