Ma być gotowa wkrótce

13 lipca 2018 0 przez administrator

To będzie jedna z najważniejszych dróg Metropolii Katowickiej. Połączy DTŚ z A4.

Nazywa się N-S. Ma tylko cztery kilometry długości, lecz już wiadomo, że będzie jedną z najważniejszych dróg metropolii. Biegnie przez Rudę Śląską. Tereny położone wzdłuż niej stały się rozchwytywane od razu, gdy jej przebieg podano do publicznej wiadomości. To tu m.in. stanie śląskie oceanarium.

Droga N-S przebiega przez Rudę Śląską. Jak dotąd oddano już dwa jej odcinki. Będzie miała dwie jezdnie rozdzielone pasem zieleni. Do autostrady dochodzić ma na węźle Wirek.

W sierpniu zostanie oddany trzeci odcinek N-S. Dojedziemy nim od DTŚ do ul. Kokota. Na mapach Google ten odcinek jeszcze jest niewidoczny. I choć ostatni odcinek N-S dopiero będzie budowany, już teraz inwestycja znacznie ułatwi przejazd pomiędzy DTŚ a A4, co wpłynie pozytywnie na sytuację komunikacyjną również w Katowicach.

Cała droga N-S gotowa ma być już za kilka lat. Władze Rudy Śląskiej planują jej przedłużenie. Chcą, by jej kolejne odcinki stały się obwodnicą dla Goduli, Orzegowa i Rudy.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. UM Ruda Śląska.