Dojść musi do wypadku?

5 lipca 2018 0 przez administrator

Specjalnie ze względu na niesfornych rowerzystów pojawiły się dziś dodatkowe znaki. Na próżno.

Miniony weekend był pierwszym, gdy mogliśmy się cieszyć z nowootwartej pętli rolkarskiej na Muchowcu. Jak wcześniej pisaliśmy, magistrat informował, iż nowa jej część będzie zamknięta dla rowerzystów. I nic dziwnego. Jest tam po prostu zbyt ciasno, by bezpiecznie mogli się mijać piesi, rowerzyści i rolkarze.

Niestety, już w minioną sobotę wielu rowerzystów zachowywało się tak, jakby ich nie dotyczyły znaki B-1, „Zakaz ruchu w obu kierunkach”, ustawione z obu stron nowego ciągu pieszo-rolkarskiego. Dochodziło do niebezpiecznych sytucji – wystarczyło, że na ścieżce dla pieszych były dwie osoby, kolejnych dwoje rolkarzy na asfalcie oraz rowerzyści. Bowiem wielu rowerzystów tędy również jeździło – wolniej bądź całkiem szybko, czasami w większych grupach.

Dlatego dziś pojawiły się dodatkowe znaki – wymalowane na asfalcie. Symbole rolek i osób pieszych. Trudno nie pojąć, co oznaczają. A mimo to wielu rowerzystów nadal miało ten zakaz za nic.

Pewna pani na rowerze, gdy jej zwrócono uwagę, prychnęła pogardliwie i oczywiście pojechała dalej. Inna rowerzystka na zwróconą uwagę odparła, że wjeżdżała asfaltową alejką z boku, gdzie znaku B-1 nie ma. To prawda, że nie ma. Są natomiast symbole rolek i pieszych.

Wszyscy kochamy rowery. Wspaniale, że w Polsce jest moda na jazdę na rowerze. Ale nie bez powodu część pętli rolkarskiej została zamknięta dla rowerzystów. Jest tam po prostu zbyt ciasno i niebezpiecznie. Wystarczy, że obok siebie jedzie dwoje rowerzystów, a wszyscy inni muszą uciekać na bok.

Czy musi dojść do wypadku, aby niektórzy pojęli, że zakaz wjazdu rowerem na tę część trasy na Muchowcu nie jest głupim wymysłem? Czy brak innych miejsc, gdzie można tam jeździć na rowerze?

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.