Zmiana butelek. I smaku?

7 czerwca 2018 0 przez administrator

Co się stało z Tyskiem? – pyta nasza czytelniczka, która od wielu lat była jego wierną fanką.

Pani Ala zastanawia się, co stało się z jej ukochanym piwem. Od kiedy zmienił się kształt butelek Tyskiego („klasycznego”), nie da się go pić. To oczywiście jej opinia. Na gorąco zapytaliśmy kilku znajomych piwoszy. Ich zdaniem Tyskie w obecnej formule jest świetne.

Tymczasem pani Ala przerzuciła się na inne piwa. Jest z tego powodu bardzo zmartwiona. Nie tylko dlatego, że jest rodowitą katowiczanką. Również dlatego, że smak Tyskiego bardzo jej odpowiadał. Teraz pije inne piwo.

Czy z naszym śląskim skarbem w piance dzieje się coś złego? Czy może wręcz przeciwnie – te zmiany sprawią, że Tyskie będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym piwem niż obecnie? Wysyłamy do browaru w Tychach prośbę o stanowisko w sprawie smaku piwa. Browar w Tychach warzy kilka gatunków piwa, w tym również ciemne i pszeniczne, lecz w tym wypadku chodzi o to, które było zawsze najbardziej popularne – po prostu Tyskie „klasyczne”.

Może warto byłoby wypuścić piwo z tradycyjnym – dotychczasowym smakiem? Na przykład: „Tyskie Retro”.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Wikimedia.