Plaga kradzieży rowerów

10 czerwca 2018 0 przez administrator

Rowery w systemie informacyjnym policji. Policja apeluje, by się zabezpieczyć. 

Policja bije na alarm. Niestety, również i w tym roku jednoślady giną na potęgę. Nieważne – nowe czy używane. Złodzieje korzystają z nieuwagi ich właścicieli. Potem sprzedają je za grosze, a czasem oddają nawet za przysłowiową flaszkę.

Czy można się jakoś zabezpieczyć przed kradzieżą roweru? Najprościej – mieć go ciągle na oku. A przecież nie zawsze jest to możliwe. Czasem i kłódki oraz specjalne linki ochronne nie wystarczą, byśmy ustrzegli się przed utratą jednośladu.

Policjanci apelują – zapiszmy numer ramy roweru. Sfotografujmy go i zanotujmy jego model. W razie kradzieży dane te (w szczególności numer ramy) trafią do systemu informacyjnego policji. Nie chroni to przed kradzieżą, lecz oczywiście pozwala policji odkryć, że rower sprzedawany np. przez lombard, jest kradziony. No i do kogo należy.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: Turing 2. Konstrukcja dosyć wiekowa, ale i takie rowery giną. Fot. Wikimedia.