Miasto pomaga rodzinom

6 czerwca 2018 0 przez administrator

Od 2015 r. w Katowicach powstało 212 nowych miejsc w żłobkach. Dziś otwarto kolejny żłobek w naszym mieście. Wielu rodzinom pozwoli to na powrót na rynek pracy.

W marcu nowy żłobek otwarty został na os. Tysiąclecia. Dziś kolejny na Kostuchnie, przy ul. Boya-Żeleńskiego. Rekrutacja do tego ostatniego żłobka już się zakończyła. Priorytet miały rodziny, którym pobyt dziecka w oddziale pozwoli wrócić na rynek pracy.

? Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom. Wiemy, że nie każdy ma komfort pozostawienia małych dzieci u dziadków. By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach – mówił prezydent Marcin Krupa podczas uroczystości otwarcia żłobka w Kostuchnie.

Pierwszeństwo w korzystaniu ze żłobka mają też te rodziny, gdzie przynajmniej jedna osoba odprowadza podatki w Katowicach.

– Jeżeli ktoś w Katowicach płaci podatki ? to te środki możemy przeznaczać później na budowę nowych placów zabaw, rewitalizację skwerów osiedlowych lub inne ważne dla katowiczan inwestycje – tłumaczy prezydent.

Miasto dotuje również pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych. Podniesiono kwotę dotacji z 500 do 600 zł, więc rodzice za pobyt dziecka w takim żłobku płacą 300 zł.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Źródło i fot.: UM Katowice.